Nowy Bond zgarnia miliony dolarów w USA. "Zdumiewający wynik"

Ze świata

FORUM FILM"Spectre" spodobał się Amerykanom

Najnowszy z serii filmów o Jamesie Bondzie "Spectre" w miniony weekend okazał się najchętniej oglądanym filmem w Stanach Zjednoczonych, zarabiając ok. 73 mln dol. - podaje CNN.

"Spectre", czyli 24. odsłona filmowej historii o popularnym szpiegu, tylko w ten weekend zarobiła w USA ok. 73 mln dol. Wynik ten już teraz czyni film drugim największym sukcesem w historii serii o Bondzie, plasując się zaraz za swoim poprzednikiem "Skyfall", który w 2012 roku zarobił 88,3 mln dol.

Zawrotne sumy

Seria historii o agencie 007 jest warta ogółem 5,1 mld dol., co stanowi sumę większą niż dochód innych filmowych franczyz, jak "Tożsamości Bourne'a", "Szeregowca Ryana", "Mission Impossible" oraz "Uprowadzonej" - razem wziętych (łączna wartość powyższych produkcji to 3,35 mld dol.).

Thriller swoją właściwą premierę miał zaledwie ok. 2 tygodni temu w Londynie i od tego czasu zarobił już ok. 300 mln dol. na całym świecie.

Takie liczby są bardzo dobrą wiadomością dla dystrybutorów filmu - koncernów MGM oraz Sony. "Spectre" okazuje się być jednym z najdroższych filmów stworzonych kiedykolwiek w historii kina, a jego budżet sięga między 240 a 250 mln dol.

Podobne sumy wskazują także na to, że 53-letnia seria jest wciąż "żywa" i cieszy się uznaniem kinomanów - wskazuje CNN.

Craig - najwrażliwszy z Bondów

- Wynik "Spectre" jest naprawdę zdumiewający, zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na to, że pierwszy film o Jamesie Bondzie wszedł do kin ponad 50 lat temu - mówi Paul Dergarabedian z firmy Rentrak zajmującej się analizą branży rozrywkowej. Analityk dodał, że postać Jamesa Bonda wykreowana przez Daniela Craiga jest "na nowo zhumanizowana i wrażliwa". Pojawiały się plotki, że Craig zakończy prace nad produkcjami o agencie 007. I nie jest wykluczone, że "Spectre" był ostatnim filmem z jego udziałem. Do tej pory, jego zarobki wyniosły 240 mld. dol. Więcej zarobił tylko Sean Connery, inkasując 345 mln dol (sumę skorygowano o inflację).

Wielkie otwarcie filmowego sezonu

Bond w USA odniósł wielki sukces w miniony weekend, choć silną konkurencją była inna ikona - Charlie Brown. "The Peanuts Movie" - kreskówka o orzeszkach ziemnych, film animowany i produkowany przez wytwórnię 20th Century Fox, wymyślona przez Charlesa M. Schulza odnotowała w miniony weekend drugi najlepszy wynik w USA z sumą 45 mln dol. Ten weekend przyniósł amerykańskim kasom kinowym 4-procentowy wzrost rok do roku. To otwiera sezon filmowy, który będzie naznaczony przez inne wielkie serie takie, jak "Igrzyska śmierci: Kosogłos", który ma swoją premierę pod koniec tego miesiąca oraz Disneyowskie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", które wchodzą w grudniu.

Autor: ag / Źródło: CNN, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: FORUM FILM