Jak zmienią się polsko-amerykańskie stosunki handlowe? "Być może będzie inny styl"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP, TVN24
Housh o polsko-amerykańskich stosunkach handlowychTVN24
wideo 2/21
TVN24Housh o polsko-amerykańskich stosunkach handlowych

Polsko-amerykańska współpraca handlowa i inwestycyjna są bardzo dobre. Nie spodziewam się dużych zmian. Być może będzie inny styl ze strony nowej administracji - stwierdził na antenie TVN24 Tony Housh, prezes Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

- Stosunki polsko-amerykańskie są bardzo dobre. Nasza współpraca, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ramach NATO, nasze stosunki handlowe i inwestycyjne - są bardzo dobre. I nie widzę powodu, by myśleć o dużych trendach tych zmian. Warto pamiętać, że być może będzie inny styl, być może inny typ komunikacji (...) bardziej taki tradycyjny, przez kanały tradycyjne, ale to nie znaczy że będzie mniejsza ważność dla stosunków amerykańsko-polskich" - powiedział Housh.

Housh wskazał, że bardzo ważne są amerykańskie inwestycje w Polsce w sektor energetyczny, ale i w sektor nowych chmur.

- Teraz w Polsce prowadzone są ogromne inwestycje amerykańskie m.in. w sektor transportu. Coraz więcej polskich firm szuka na nowo możliwości nie tylko na rynku Stanów Zjednoczonych, ale Północnej Ameryki. Moim zdaniem kierunek jest bardzo dobry dla biznesu - powiedział Housh.

Wstępne wyniki wyborów

Cztery dni po wyborach prezydenckich w USA do przeliczenia pozostało już na tyle mało głosów, że największe amerykańskie stacje telewizyjne oraz agencja Associated Press zgodnie przyznały w sobotę demokracie Joe Bidenowi zwycięstwo w Pensylwanii, które daje 20 głosów elektorskich. Łącznie ma ich już ponad 270, co zapewnia mu wygraną z ubiegającym się o reelekcję Donaldem Trumpem.

Ostateczne wyniki ze wszystkich stanów będą znane prawdopodobnie za kilka tygodni. Prezydent Trump oświadczył, że wybory jeszcze się nie zakończyły. Jego obóz zapowiada walkę podczas ponownych przeliczeń głosów w Georgii i Wisconsin oraz utrzymuje, że w procesie wyborczym dochodziło do fałszerstw.

Śledź przebieg amerykańskich wyborów z TVN24 i portalem tvn24.pl >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24