Sony znów pod ostrzałem hakerów. Zaatakowali sklep internetowy PlayStation

Ze świata

store.sonyentertainmentnetwork.comPodczas prób logowania się do usługi sklepu PlayStation użytkownicy mogli przeczytać komunikat: "Strona nie odnaleziona. To nie twoja wina"

Hakerzy przyznali się w poniedziałek do zaatakowania internetowego sklepu konsol do gier Sony PlayStation, dzięki czemu udało im się sparaliżować na pewien czas działanie usługi. To kolejna taka akcja w ostatnim czasie na podmiot należący do japońskiego koncernu.

Podczas prób logowania się do usługi sklepu PlayStation użytkownicy mogli przeczytać komunikat: "Strona nie odnaleziona. To nie twoja wina. To błąd internetu".

Do ataku przyznała się na jednym z portali społecznościowych grupa pod nazwą "Brygada Jaszczura", zamieszczając na ten temat krótki komunikat.

Badają sprawę

W odpowiedzi na atak, Sony opublikowało informację, że bada całą sprawę i "dziękuje za cierpliwość" użytkowników. Do zdarzenia doszło w kilka dni po tym jak koncern świętował 20-lecie wprowadzenia na rynek konsol PlayStation. To nie jedyny atak, jaki w ostatnim czasie przeprowadziła "Brygada Jaszczura". W zeszłym tygodniu na jeden dzień udało im się sparaliżować działalność sieci innej popularnej konsoli do gier - Xbox.

Działania hakerów uniemożliwiły użytkownikom korzystanie z możliwości grania za pośrednictwem sieci. Hakerzy zapowiedzieli wtedy, że ten atak jest dopiero wstępem do tego, co ma się wydarzyć w okresie Bożego Narodzenia. W listopadzie hakerzy z prawdopodobnie innej grupy przejęli z komputerów producenta filmowego i telewizyjnego, Sony Pictures, około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: store.sonyentertainmentnetwork.com