Oto najlepiej opłacane aktorki świata. Przetasowanie w czołówce

Autor:
mp/dap
Źródło:
Forbes
Najlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"
Najlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSNajlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"

Sofia Vergara zajęła pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających aktorek w zestawieniu przygotowanym przez ''Forbes''. Tylko w ciągu roku celebrytka zarobiła aż 43 miliony dolarów. To jednak wciąż dużo mniejsza kwota niż ta, którą w ciągu 12 miesięcy otrzymał najlepiej opłacany aktor.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Najlepiej opłacane aktorki

Pierwszą pozycję w zestawieniu Sofia Vergara zawdzięcza między innymi grze w telewizyjnym serialu "Nowoczesna rodzina", za co zarobiła po 500 tysięcy dolarów za odcinek. Za znaczną część zarobków aktorki odpowiada też udział w programie America’s Got Talent. Rola jurorki tylko w jednym sezonie przyniosła jej aż 10 milionów dolarów. W sumie Vergara zarobiła 43 miliony dolarów.

Dla porównania Dwayne Johnson, znany też jako "The Rock", który zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów "Forbesa", w ciągu roku zarobił aż 87,5 miliona dolarów.

Podium rankingu najlepiej zarabiających aktorek uzupełniają Angelina Jolie (35 milionów dolarów) i gwiazda "Red Notice" Gal Gadot (31 milionów dolarów).

Na pozostałych miejscach w dziesiątce najlepiej zarabiających znalazły się: Melissa McCarthy (25 milionów dolarów), Meryl Streep (24 miliony dolarów), Emily Blunt (22,5 miliona dolarów), Nicole Kidman (22 miliony dolarów), Ellen Pompeo (19 milionów dolarów), Elisabeth Moss (16 milionów dolarów) i Viola Davis (15,5 miliona dolarów).

Scarlett Johansson, która w zeszłym roku uplasowała się na szczycie listy z zarobkami rzędu 56 milionów dolarów, nie trafiła nawet do pierwszej dziesiątki. W poprzednim zestawieniu drugie miejsce zajęła Sofia Vergara, a trzecie Reese Witherspoon (w najnowszym zestawieniu poza pierwszą dziesiątką).

Najlepiej zarabiające aktorki 2019

Większość zarobków nie z tradycyjnego kina

W sumie dziesięć najlepiej zarabiających aktorek zarobiło łącznie 254 miliony dolarów od czerwca 2019 do czerwca 2020 roku. To o 20 proc. mniej niż w zeszłym roku. Wszystkie aktorki z wyjątkiem dwóch - Angeliny Jolie i Emily Blunt - otrzymały większość swoich dochodów z produkcji dla telewizji i platform streamingowych. Aktorki, które większość swoich pieniędzy zarobiły za grę w tradycyjnych filmach, otrzymały łącznie w tym roku 58 milionów dolarów, w porównaniu z 136,5 milionami dolarów w 2019 roku.

Dziesięciu najlepiej zarabiających aktorów zarobiło w tym samym czasie łącznie 545,5 miliona dolarów, prawie dwukrotnie więcej niż ich koleżanki po fachu.

Szacunki "Forbesa" opierają się na danych uzyskanych z Nielsena, ComScore, Box Office Mojo i IMDB. Magazyn pozyskał także informacje od osób z branży. "Forbes" zaznacza, że podane sumy to kwoty brutto i nie uwzględniają one opłat dla agentów, menadżerów i prawników gwiazd.

Autor:mp/dap

Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości