Snowden ostrzega: brytyjscy szpiedzy mogą zhakować telefony dzięki SMS-om

Ze świata

CC BY Wikipedia | www.youtube.com/user/TheWikiLeaksChannelEdward Snowden ostrzega kolejny raz

Edward Snowden ostrzega, że brytyjska agencja szpiegowska GCHQ ma możliwość włamywania się do telefonów za pomocą szyfrowanych wiadomości tekstowych i w ten sposób zyskać "pełną kontrolę" nad urządzeniem.

Snowden powiedział BBC, że GCHQ posiada coś, co jest nazywane "smurf suite" i jest zbiorem programów szpiegowskich, które agencja może użyć do włamania się do telefonów osób podejrzanych o terroryzm.

Różne funkcje

Jedno z narzędzi - program "dreamy smurf" - pozwala, jak podkreśla Snowden, włączyć telefon bez wiedzy użytkownika. A inny "nosey smurf" jest używany do włączania mikrofonu w telefonie. Kolejne narzędzie pozwalają uruchomić funkcję geolokalizacji, która umożliwia śledzenie użytkownika. Zdaniem Snowdena GCHQ uzyskuje dostęp do smartfonów za pomocą prostych wiadomości tekstowych. - To specjalnie spreparowany komunikat, który wygląda jak każda inna wiadomość - podkreśla Snowden. Ale ta nie wyświetla się na ekranie telefonu i ten, kto jest jej adresatem nie ma pojęcia o jej otrzymaniu. Edward Snowden to były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), który przekazał do publicznej wiadomości informacje o programach masowej inwigilacji prowadzonej przez NSA na całym świecie.

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: CC BY Wikipedia | www.youtube.com/user/TheWikiLeaksChannel