Śmierć na siłowni. Prezes firmy z Doliny Krzemowej znaleziony obok bieżni

Ze świata

Flickr (CC BY 2.0) | Web SummitDave Goldberg od 2004 roku pozostawał w związku małżeńskim z Sheryl Sandberg szefową operacyjną Facebook Inc.

Dave Goldberg, prezes spółki SurveyMonkey z Doliny Krzemowej zmarł z powodu poważnych urazów głowy odniesionych na siłowni - informuje BBC.

Nieprzytomnego Goldberga znaleziono w piątek tuż obok bieżni w siłowni w hotelu Four Seasons w Meksyku. Mimo udzielonej pomocy, 47-latek zmarł w szpitalu na skutek poważnych urazów głowy.

Oczywista sprawa?

Jak informuje BBC, Goldberg opuścił pokój hotelowy o godz. 16 czasu lokalnego i udał się do siłowni, w ośrodku w pobliżu Nuevo Vallarta.

Jego poszukiwania rozpoczęła zaniepokojona rodzina, po tym jak nie wracał przez dłuższy czas. Nieprzytomnego biznesmena znaleziono około godz. 18:30.

Jak informuje BBC, meksykańskie władze nie będą prowadzić dochodzenia w tej sprawie.

Rzecznik lokalnej prokuratury wyraził przekonanie, że Goldberg zmarł na skutek uderzenia w maszynę, po tym jak stracił równowagę podczas biegu na bieżni.

Dave Goldberg od 2004 roku pozostawał w związku małżeńskim z Sheryl Sandberg szefową operacji Facebooka, jedną z najpotężniejszych i najbogatszych kobiet w USA.

Autor: mb / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY 2.0) | Web Summit