Smartwatche wchodzą przebojem na rynek. Łącza w sobie modę i technologię

Ze świata


Inteligentne zegarki to jeden z hitów tegorocznych targów w Barcelonie. Prezentują się tam kolejne modele kolejnych producentów, podczas gdy rynek w napięciu czeka na premierę Apple Watch. Pytanie, czy cokolwiek będzie w stanie z nim konkurować. Na Mobile World Congress swój smartwatch zaprezentował m.in. chiński producent elektroniki Huawei.

Chiński zegarek łączy w sobie modę i technologię. Wyposażono go w skórzany pasek, czego nie spotykamy często w smartwatchach. Interfejs jest bardzo przyjazny, działa w oparciu o Androida. Ma sześć różnych sensorów i monitoruje rytm serca.

Urban zegarek?

Pokazano także smartwatch LG z linii Urban LTE. W pasek wbudowaną ma antenę, co oznacza, że nie trzeba mieć przy sobie smartfonu, by połączyć się z internetem. Obsługuje także technologię NFC, która pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Obsługuje wiele aplikacji, m.in. śledzącą zdrowie czy trening sportowy. W Korei Płd. ukaże się w maju. Nie wiemy, kiedy odbędzie się światowa premiera.

Inteligentne zegarki to nadal zegarki, nie mogło więc w Barcelonie zabraknąć Szwajcarów. Zaprezentowali Mykronoz Zephone. Mieści kartę SIM, jest to zatem to po prostu połączenie telefonu i zegarka. Pracuje w oparciu o system Android, działają więc na nim dedykowane temu OS aplikacje. Trzeba przyznać, że bardzo różni się od typowego szwajcarskiego zegarka.

Autor: pp / Źródło: Bloomberg