"Śladami nielegalnego złota" i "Trzy na godzinę". Premiera dokumentów w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

Premiera dokumentów w TVN24 Biznes i Świat już w weekend

W sobotę w TVN Biznes i Świat o godz. 16.15 premiera dokumentu pt. "Śladami nielegalnego złota". Z kolei o 23.15 premierowa emisja reportażu Anny Dereszowskiej pt. "Trzy na godzinę".

Dokument "Śladami nielegalnego złota" opowiada o rynku złota. Ten kruszec przez lata był symbolem bezpieczeństwa inwestycji i bogactwa. Jakie są kulisy wydobywania tego kruszca, co kryje się za tym biznesem w Ameryce Łacińskiej? Autorzy filmu odwiedzają też Szwajcarię - symbol rynku złota. Tamtejszy przemysł jest chroniony przez państwo od ponad pół wieku. Film, pokazuje jak wygląda ta branża także w Peru, Kongo, Dubaju.

Historia z Indii

W sobotę w TVN24 Biznes i Świat także premiera dokumentu TVN Style, reportażu Anny Dereszowskiej "Trzy na godzinę". W Indiach, w ciągu zaledwie jednej godziny, gwałcone są trzy kobiety. Ofiarami są Hinduski i przybywające z różnych stron świata turystki. Gwałty mają miejsce w biały dzień. Na ulicy, w kinie, w autobusie. Przemoc seksualna często skutkuje śmiercią kobiety, która umiera z powodu doznanych obrażeń. Gwałciciel nie ponosi kary. Bo według obiegowych opinii winna jest kobieta: jej wygląd, strój i zachowanie. Dokument „Trzy na godzinę" to nie reportaż, lecz próba przyjrzenia się temu szokującemu problemowi. SOBOTA: 8:15 Jak to Zrobić Mocniej 9:30 Heathrow - Lotnisko 24/7 cz. 3 12:30 Podróże z Pasją: Japonia cz. 1 14:00 Egipski Kryzys 16:15 ŚLADAMI NIELEGALNEGO ZŁOTA - premiera 23:15 Dokument TVN Style - reportaż Anny Dereszowskiej "Trzy na godzinę" - premiera NIEDZIELA: 8:15 Heathrow - Lotnisko 24/7 cz. 3 10:00 Podróże z Pasją: Japonia cz. 1 16:15 Polowanie na Wall Street 20:00 Skąd się biorą zabójcy 21:00 Zero tolerancji 22:15 ŚLADAMI NIELEGALNEGO ZŁOTA 23:20 Dokument TVN Style - reportaż Anny Dereszowskiej "Trzy na godzinę"

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat