Zmiany na brytyjskich lotniskach. "Nowa technologia" ma skrócić czas kontroli

Ze świata

Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu?
wideo 2/2

Brytyjskie władze zapowiadają wprowadzenie skanerów 3D do kontroli bagażu podręcznego na lotniskach - podała w niedzielę agencja AP. Ma to dotyczyć wszystkich głównych portów Wielkiej Brytanii.

Jak podkreślono, zastosowanie nowych urządzeń ma skrócić czas kontroli bezpieczeństwa i oszczędzić pasażerom konieczności okazywania służbom bezpieczeństwa płynów czy elektroniki.

Agencja cytuje brytyjskiego ministra transportu Granta Shappsa, który powiedział w niedzielę, że "nowa technologia zwiększy bezpieczeństwo" podróżnych.

Dodał, że wprowadzenie tego typu rozwiązań może też oznaczać "odejście od plastikowych toreb" na lotniskach czy "koniec racjonowania" liczby zawieranych ze sobą rzeczy.

Prościej i szybciej

Skanery są już używane w ramach testów na londyńskim Heathrow i będą stopniowo wprowadzane przez inne lotniska w Wielkiej Brytanii.

Cytowany przez AP dyrektor generalny Heathrow John Holland Kaye wskazał, że nowa technologia "zmieni odczucia pasażerów, sprawi, że podróż samolotem z węzłowych portów lotniczych stanie się prosta, szybsza i bezpieczniejsza".

Zastrzegł, że chodzi o największe brytyjskie porty.

Autor: //dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock