Żąda milionowego odszkodowania od Starbucksa. Za lód w napojach

Ze świata

ShutterstockStarbucks to największa sieć kawiarni na świecie

Mieszkanka Chicago Stacey Pincus złożyła w sądzie pozew przeciwko Starbucksowi, w którym twierdzi, że sieć kawiarni dodaje za dużo lodu do swoich mrożonych napojów. Amerykanka domaga się 5 mln dolarów odszkodowania.

Pincus oskarża sieć Starbucks o oszukiwanie klientów. Według niej objętość napoju podana w menu zgadza się faktyczną objętością dopiero wtedy, gdy jest do niego dodany lód.

Jak podaje, jeden z napojów, który miał mieć 24 uncje objętości, ma tylko 14 uncji. Reszta to lód.

29-stronicowy pozew złożony w sądzie federalnym opiewa na kwotę 5 mln dolarów.

Bezpodstawne zarzuty

Rzeczniczka Starbucksa Jamie Riley poinformowała, że firma jest świadoma zastrzeżeń Pincus, ale uważa je za bezpodstawne. - Nasi klienci rozumieją, że lód jest niezbędnym elementem każdego mrożonego napoju. Jeśli klient nie jest zadowolony z przygotowania napoju to chętnie go przerobimy - dodała. Ta sytuacja przypomina pozew, jaki w 1992 roku złożył jeden z klientów sieci McDonald's, który poparzył się kawą. Sąd przyznał mu rację orzekając, że napój był nadmiernie gorący.

Starbucks to największa sieć kawiarni na świecie. Została założona w 1971 roku w Seattle. Obecnie działa ponad 15 tys. lokali w 50 krajach.

Autor: ToL//km / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock