Sex Pistols na kartach kredytowych Virgin Money. "Łamali konwencje, tak działamy i my"

Ze świata

Nowe karty Virgin Money

Sex Pistols pojawi się na kartach kredytowych Virgin Money. Bank, którego właścicielem jest miliarder Richard Branson, ogłosił właśnie taki zamiar - pisze "Huffington Post". Zapowiada też, że "dąży do wstrząśnięcia brytyjskim rynkiem bankowym".

Jak czytamy, na części kart ma się pojawić okładka albumu zespołu z 1977 roku "Never Mind The Bollocks", a część ma być inspirowana utworem "Anarchy in the U.K.".

Jak czytamy, prawdopodobnie dlatego, że piosenka zawiera nawiązania do zakupów - chodzi o słowa "twoim marzeniem z przyszłości jest system zakupów".

Prowokacja umiarkowana

Branson w opublikowanym specjalnie z tej okazji wideo tłumaczy, że firma nie chciała zbyt mocno prowokować. "Wprowadzając te karty chcieliśmy uczcić dziedzictwo i różnorodność Virgin. Sex Pistols łamali konwencje i ustalone sposoby myślenia. Tak dziś działamy my dążąc do wstrząśnięcia brytyjskim rynkiem bankowym" - napisała z kolei na swoim blogu szef Virgin Money Jayne-Anne Gadhia. "The Guardian" wskazuje, że karty te będą oprocentowane na 18,9 proc. w skali roku.

Autor: mn//km / Źródło: Huffington Post