Unikaj miejsc, dokąd jeździ "cały świat". Oto doskonałe kierunki na tanie wakacje

Ze świata

Jak oszczędzić na wakacjach?TVN24 BiS
wideo 2/3

Wakacje w środku sezonu co roku mają rzesze zwolenników. Sierpień jest miesiącem najwyższych cen i turystycznego oblężenia, wystarczy więc chwila cierpliwości, żeby zaoszczędzić. - Poczekajmy na wrzesień, wtedy ceny znów spadną - mówi o cenach biletów lotniczych w TVN24 BiS podróżnik Sergiusz Pinkwart. Radzi, dokąd teraz najlepiej można wybrać się na fantastyczny urlop.

Jak tłumaczy Pinkwart, Grecja, Hiszpania czy Włochy to znakomite miejsce na urlop, ale nie w czasie wakacji. - Tam jeździ cały świat i możemy liczyć tylko i wyłącznie na to, że dostaniemy resztki turystycznej oferty - wyjaśnia.

Wakacje w sierpniu

Gość TVN24 BiS radzi, aby w sierpniu wybrać np. Armenię. - To jest genialne miejsce, tanie, prawie w ogóle nieodkryte przez Polaków, ale jednocześnie bardzo Polsce przyjazne - zaznacza.

Jak dodaje, Ormianie do dzisiaj wspominają interesy, jakie robili na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie. - Nigdzie na świecie nie pytano mnie tyle razy: "a co tam u was z tym stadionem, gdzie się przeniósł ten bazar?" - wspomina.

Innym kierunkiem, gdzie można się wybrać w sierpniu jest Gruzja. - Ten kraj jest bardziej znany i lubiany przez Polaków. Absolutnie polecam go na wakacje - mówi Pinkwart.

Zachwala też Dolną Saksonię. - W sierpniu jest tam wysyp wrzosu. Są tam fantastyczne wrzosowiska, absolutnie idylliczne. Znajduje się tam również park safari, gdzie można na żywo zobaczyć żyrafy, lwy, słonie i przeżyć afrykańską przygodę - wymienia podróżnik.

Autor: red/ms / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock