Kłopoty sławnego rapera. Do sądu trafił wniosek w jego sprawie

Ze świata

TVN24 BiSJay-Z najbogatszym raperem

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) chce by raper i producent Jay-Z zeznawał w postępowaniu dotyczącym domniemanych nieprawidłowości w raportach finansowych nowojorskiej grupy Iconix Brand. Muzyk nie stawił się kilkakrotnie wzywany na przesłuchanie, więc teraz SEC stara się o wydanie nakazu sadowego.

SEC poprosiła sąd federalny w Nowym Jorku, by ten nakazał Shawnowi Carterowi, znanemu pod artystycznym pseudonimem Jay-Z, złożenie zeznań w związku z dochodzeniem w sprawie ewentualnych naruszeń dotyczących sprawozdawczości finansowej Iconix Brand.

W 2007 roku raper i biznesmen otrzymał ponad 200 milionów dolarów od firmy Iconix za sprzedaż aktywów związanych z jego marką odzieżową Rocawear. Jay-Z nie jest podejrzanym o jakiekolwiek działania niezgodne z prawem, ale zdaniem SEC może mieć informacje mogące pomóc w dochodzeniu.

Jay-Z był wezwany do złożenia zeznań w tej sprawie już dwukrotnie. Pierwsze wezwanie zostało wysłane w listopadzie 2017 roku, a kolejne w lutym 2018 roku. Jay-Z nie stawił się w sądzie i za pośrednictwem swojego adwokata odmówił podania terminu, w którym mógłby złożyć zeznania. Dlatego teraz SEC skierował wniosek do sadu.

"Pan Carter nie odgrywał żadnej roli w raportowaniu ani w innych działaniach Iconix. Jest osobą prywatną, która nie powinna być zaangażowana w tę sprawę" - napisał w e-mailu przesłanym magazynowi "Fortune" przedstawiciel Roc Nation, firmy założonej przez Jaya-Z, zajmującą się muzycznym managmentem.

Autor: tol / Źródło: Fortune

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock