Skandynawska linia lotnicza uruchamia nowe połączenia z Polski

Ze świata

tvn24Lotnisko w Gdańsku (nagranie z 2016 roku)

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS od końca marca uruchomią dwa nowe całoroczne połączenia: z Krakowa do Sztokholmu oraz z Gdańska do Bergen - poinformował w czwartek przewoźnik. SAS w tym roku będzie w sumie obsługiwał dziewięć tras z Polski do Skandynawii.

Jak poinformował przewoźnik, wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu na ten rok, który zacznie obowiązywać od końca marca, oferta SAS rozszerza się o dwie nowe, całoroczne trasy z polskich lotnisk.

Nowa trasa ze Sztokholmu do Krakowa jest drugą łączącą stolicę Szwecji z Polską, natomiast bezpośrednio z naszego kraju do norweskiego Bergen pasażerowie będą mogli polecieć po raz pierwszy.

Nowe loty

Rejsy z Krakowa do Sztokholmu rozpoczną się od 26 marca, połączenie będzie oferowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Z kolei, od 29 marca rozpoczną się loty na trasie Gdańsk - Bergen, które będą się odbywały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki oraz piątki.

Wraz z wprowadzeniem rozkładu letniego 2017, SAS będzie obsługiwał dziewięć tras z Polski do Skandynawii. Oprócz planowanych dwóch nowych połączeń, SAS lata z Warszawy do Kopenhagi, z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu i Oslo, z Poznania i Wrocławia do Kopenhagi oraz z Krakowa do Kopenhagi. Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku. SAS jest jednym z członków sojuszu Star Alliance, do którego należy między innymi PLL LOT.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock