TVN24 Biznes | Ze świata

Potężne odszkodowanie uchylone. Żona sędziego miała akcje spółki

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/dap
Źródło:
Reuters
Floryda: porwany kierowca celowo łamał przepisy, żeby zwrócić uwagę policji
Floryda: porwany kierowca celowo łamał przepisy, żeby zwrócić uwagę policji Facebook/Martin County Sheriff's Office
wideo 2/5
Facebook/Martin County Sheriff's OfficeFloryda: porwany kierowca celowo łamał przepisy, żeby zwrócić uwagę policji

Amerykański sąd apelacyjny orzekł w czwartek na korzyść giganta telekomunikacyjnego Cisco Systems i uchylił ponad 2,75 miliarda dolarów odszkodowania i tantiem dla Centripetal Networks - firmy z Wirginii, która oskarżyła Cisco o kopiowanie patentów związanych z cyberbezpieczeństwem - podaje Agencja Reutera.

Federalny Sąd Apelacyjny w Waszyngtonie podjął decyzję głosami 3-0. Stwierdził też, że sędzia procesowy powinien był wyłączyć się z procesu, gdy dowiedział się, że jego żona posiada akcje Cisco. Sąd apelacyjny podkreślił, że sprawa powinna zostać przekazana innemu sędziemu - relacjonuje Reuters.

Sąd apelacyjny odwołał ogromne odszkodowanie

Sędzia okręgowy Henry Morgan z Norfolk w stanie Wirginia dowiedział się w sierpniu 2020 r., że jego żona posiada 100 akcji Cisco o wartości 4688 dolarów i powiedział stronom procesu, że akcje "nie miały i nie mogły wpłynąć" na prowadzenie sprawy przez niego.

Jednak zdaniem sądu apelacyjnego pozostawienie Morgana w sprawie może grozić podważeniem zaufania publicznego do procesu sądowego.

"Przewodnictwo sędziego w sprawie, w której ma on znane interesy finansowe dotyczące jednej ze stron, oraz to, że sądy pozwalają na utrzymanie tego typu orzeczeń, jest uszczerbkiem dla wiarygodności sądownictwa" - stwierdził sędzia Timothy Dyk.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Sundry Photography / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości