Duża popularność "pochłaniaczy butelek". Kolejki chętnych

Ze świata

Shutterstock750 tys. plastikowych butelek oddali rzymianie w zamian za bilety

Mieszkańcy Rzymu oddali w ciągu trzech miesięcy 750 tysięcy plastikowych butelek do recyklomatów ustawionych na stacjach metra. Za każde wrzucone opakowanie można otrzymać specjalny bon, a gdy zgromadzi się ich odpowiednią liczbę - bilet komunikacji miejskiej. Akcję podsumowały właśnie władze miasta.

Burmistrz Wiecznego Miasta Virginia Raggi, komentując inicjatywę pod hasłem "Recyklinguj i podróżuj", podkreśliła, że jest ona bardzo popularna i została doceniona przez pasażerów.

"Eko-bon" za butelkę

Akcja, z którą wystąpił stołeczny zarząd transportu Atac, przedstawiana jest jako pierwsza taka we Włoszech i jedna z niewielu na świecie. Rzymskie butelkomaty nazywane "pochłaniaczami butelek" ustawiono na stacjach Cipro, Piramide i San Giovanni. Często ustawiają się do nich kolejki osób z torbami pełnymi butelek. Każdy, kto chce wziąć udział w tym przedsięwzięciu, musi zainstalować specjalną aplikację. Za wrzuconą butelkę z plastiku dowolnej wielkości otrzymuje "eko-bon". Gdy zgromadzi ich 30, dostaje za nie bilet komunikacji miejskiej. - Pomaganie środowisku i redukcja plastiku jest prosta i się opłaca - podkreśliła burmistrz.

Autor: mp//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock