Ryanair ostrzega przed zakłóceniami lotów

Ze świata

Grzegorz Brychczyński o brakujących pilotach w RyanairzeTVN24 BiS
wideo 2/4

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair ostrzegają przed możliwymi zakłóceniami w ruchu lotniczym w przyszłym tygodniu z powodu strajków planowanych przez pilotów linii w pięciu krajach - poinformował w czwartek przedstawiciel Ryanaira.

Plan działań mający zminimalizować konsekwencje potencjalnych strajków zostanie opublikowany na stronach internetowych przewoźnika w poniedziałek - dodał cytowany przez agencję Reutera rzecznik Ryanaira.

Masowy strajk

24-godzinny strajk zapowiedział na wtorek 20 grudnia związek zawodowy, który zrzesza pracujących w Irlandii pilotów Ryanair. Wcześniej o podobnych planach informowali także niemieccy piloci przewoźnika. Do strajku mają zamiar dołączyć się też piloci Ryanair w Portugalii, Włoszech i Hiszpanii. Cytowany przez agencję dpa niemiecki związek zawodowy pilotów poinformował we wtorek, że celem obejmującej całą Europę akcji jest doprowadzenie do przestrzegania przez pracodawcę obowiązujących na rynku warunków pracy i wynagrodzenia. Według dpa irlandzki przewoźnik nie wyraził gotowości do podjęcia negocjacji.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock