Rekordowe obłożenie samolotów. Przewoźnik zmienia zasady dotyczące bagażu

[object Object]
Indyjskie linie lotnicze wprowadzają zadziwiajace zasady dla kobietTVN24 BiS
wideo 2/4

Pasażerowie podróżujący irlandzkim Ryanairem od 1 listopada br. będą mogli zabrać cięższy bagaż rejestrowany - jego limit wzrośnie z 15 kg do 20 kg - poinformowała linia. Jednocześnie nie wszyscy będą mogli wziąć na pokład samolotu dwie sztuki bagażu podręcznego.

Ryanair poinformował w środowym komunikacie, że "z uwagi na rekordowe obłożenie samolotów (97 proc. w sierpniu) oraz ograniczone miejsce w kabinie pasażerskiej", wprowadza nowe zasady przewozu bagażu, które będą obowiązywały na wszystkich rejsach od 1 listopada tego roku.

Dwie sztuki bagażu

Zmiany obejmą także bagaż podręczny. Firma wyjaśniła, że jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie - normalnym, o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym - 35 cm x 20 cm x 20 cm.

Pozostali podróżni na pokład samolotu będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż, a drugi, większy, zostanie bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

"Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów" - wyjaśnił cytowany w komunikacie Kenny Jacobs z Ryanaira.

Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie. Jak zaznaczył przewoźnik, nowe zasady przewozu bagażu dotyczą także rezerwacji już dokonanych.

Autor: MS / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości