Ogrody, wystrój wnętrz, majsterkowanie. Rusza inspirujący kanał lifestylowy grupy TVN

Ze świata

mat.pras.Rusza nowy kanał lifestylowy grupy TVN - HGTV

Polska będzie pierwszym krajem w Europie, w którym wystartuje HGTV – Home & Garden TV. Kanał obecnie dociera do 102 milionów gospodarstw domowych w ponad 30 krajach Ameryki Północnej i Azji. Obok międzynarodowych formatów, w kanale pojawią się polskie produkcje, których jedną z prowadzących będzie znana i lubiana Dorota Szelągowska.

HGTV wprowadzi polskich widzów w świat najciekawszych wnętrz, pięknych ogrodów, fascynujących historii, gruntownych remontów oraz porad znanych ekspertów. Widzowie będą mogli zapoznać się z programami HGTV już na początku stycznia 2017 roku.

Urządzanie wnętrz, majsterkowanie

W Stanach Zjednoczonych HGTV jest najpopularniejszym płatnym kanałem telewizyjnym skierowanym głównie do kobiet. W zeszłym roku odnotował tam najlepsze wyniki oglądalności od początku swojego istnienia - 8-procentowy wzrost w porównaniu z 2014 rokiem. Obok świetnych międzynarodowych formatów, widzowie HGTV będą mogli obejrzeć nowe lokalne produkcje, których jedną z głównych prowadzących będzie znana i lubiana Dorota Szelągowska.

Samodzielne urządzanie wnętrz, remonty i majsterkowanie są bardzo popularne wśród Polaków, a HGTV jest odpowiedzią na tę popularność. Ta kategoria programowa stanowić będzie dużą część ramówki (w USA nazywana jest DIY, ang. do-it-yourself). - Cieszę się, że TVN poszerza swoją ofertę kanałów o najpopularniejszą stację lifestylową z portfolio SNI. Widzowie znajdą tam mnóstwo użytecznych porad i inspiracji. Wszyscy chcemy, aby nasza przestrzeń była ładniejsza i bardziej funkcjonalna. HGTV to nie tylko telewizja poradnikowa – nie zabraknie w niej dobrej rozrywki – mówi Maciej Maciejowski, Dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Nowych Mediów TVN S.A.

Dom jako inspiracja

Oferta kanału skierowana będzie przede wszystkim do mieszkańców dużych miast – ludzi, którzy postrzegają dom nie tylko jako bezpieczne centrum życia rodzinnego i budowania dobrych relacji z innymi, ale również źródło inspiracji, wyraz własnej indywidualności, a także miejsce pracy, zabawy oraz relaksu. Kanał będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy uwielbiają majsterkować i własnoręcznie tworzyć domowe ozdoby. Produkcje HGTV – Home & Garden TV pojawi się na polskim rynku w wyniku przekształcenia obecnie dostępnego kanału TVN Meteo Active.

Autor: red. / Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: mat.pras.