Rupert Murdoch przechodzi na emeryturę. Imperium przejmą synowie

Ze świata

David Shankbone / Wikipedia (CC BY 3.0)84-letni Rupert Murdoch oddaje władzę w globalnym imperium medialnym 21st Century Fox

84-letni Rupert Murdoch oddaje władzę w globalnym imperium medialnym 21st Century Fox - informuje Sky News. Władzę przejąć ma jego 42-letni syn, James. Na tej decyzji zyskać ma także drugi z synów - Lachlan, który będzie pełnił ważną funkcję w koncernie.

Jak informuje Sky News, Murdochowie posiadają 39 proc. udziałów w Fox oraz News Corp.

Rupert Murdoch z majątkiem szacowanym na prawie 13 mld dol, jest klasyfikowany na 89. miejscu zestawienia światowych miliarderów "Bloomberga".

James Murdoch, który ma przejąć władzę w 21st Century Fox, jest absolwentem Harvardu, a także założycielem wytwórni hip hop Rawkus Records, która została kupiona przez News Corp.

W przeszłości pracował również jako rysownik.

Do koncernu medialnego dołączył w 1996 roku w wieku 23 lat. Początkowo odpowiadał za rynek azjatycki. Po czym został wybrany na dyrektora generalnego Sky, wcześniej znanego pod nazwą BSkyB, którego własnością 39 proc. akcji jest Fox.

Reakcja inwestorów

Do 21st Century Fox należy m.in. studio filmowe 20th Century Fox i kanał telewizji informacyjnej Fox News.

Dzisiejsze doniesienia medialne negatywnie odebrali inwestorzy, którzy podczas dzisiejszej sesji pozbywali się akcji Fox i News Corp.

Wykres trzydniowych notowań akcji News Corp.stooq.pl
Wykres notowań akcji Foxstooq.pl

Notowania akcji Fox o godz.21:40 spadały o 0,20 proc., zaś News Corp. 0,28 proc.

Autor: mb / Źródło: Sky News

Źródło zdjęcia głównego: David Shankbone / Wikipedia (CC BY 3.0)