Putin zamraża cenę wódki. Bo nielegalny alkohol bardziej szkodzi

Ze świata

W Rosji ceny wódki bez zmian

Na żądanie prezydenta Władimira Putina ceny wódki w Rosji mają zostać zamrożone - informuje Euronews. Wpływ na tę decyzję ma obecna sytuacja rosyjskiej gospodarki, która w ostatnich miesiącach boryka się z ogromnymi problemami.

Podczas spotkania z rządem Putin miał przekazać, że wysokie ceny wódki zachęcają do produkcji spirytusu na własną rękę. A to może bardziej , który może być niebezpieczny do dla zdrowia i doprowadzić do śmierci.

Dlatego rząd ma zamrozić ceny tego alkoholu.

Wódka za 3 euro

W Rosji rząd reguluje ceny wódki. Jej cena wzrosła od 2013 roku. Dziś za pół litra wódki należy zapłacić ok. 220 rubli (około 3 euro).

Według badań przeprowadzonych na międzynarodowych uniwersytetach - jedna czwarta mężczyzn w Rosji nie dożywa 55 roku życia. Przyczyną jest między innymi ulubiony trunek Rosjan, jakim jest wódka.

Rosja stoi przed jednym z największych kryzysów gospodarczych od 1998 roku, kiedy to doszło do drastycznej dewaluacji wartości rubla i Rosja nie mogła się wywiązać z zaciągniętych długów.

Rosja prawdopodobnie wejdzie w głęboką recesję z powodu zachodnich sankcji i spadku cen ropy naftowej. Ten fakt, potwierdził niedawno premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Autor: pp / Źródło: Euronews