Rosjanie wybierają Krym na wakacje. Hotelarze zwietrzyli interes

Ze świata

Wikpedia | Victor KorniyenkoCoraz więcej Rosjan wybiera Krym na urlop

Ceny w hotelach na Krymie mogą wzrosnąć o 15-30 proc. - informuje we wtorek "Kommiersant" powołując się na rosyjskich touroperatorów. Hotelarze wprowadzają podwyżki, bo na półwysep przyjeżdża coraz więcej Rosjan.

Ceny w krymskich hotelach już latem ub. roku były wyższe o 15-20 proc. w porównaniu do 2014 roku i ten trend będzie kontynuowany - powiedziała cytowana przez gazetę Irina Turina z Rosyjskiej Izby Turystyki.

Rosjanie wybierają Krym

Zdaniem Turiny wyższe ceny to wynik większego zainteresowania półwyspem wśród turystów. W 2015 roku Krym odwiedziło 4,6 mln osób, o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Władze na Krymie mają nadzieję, że liczba turystów wzrośnie po tym jak Moskwa pod koniec ubiegłego roku zakazała lotów do Egiptu i zawiesiła sprzedaż wycieczek do Turcji. W wyniku zakazu podróży do tych dwóch popularnych wśród Rosjan kierunków urlopowych oraz osłabienia rubla, turystyka krajowa wzrosła w 2015 roku o 18 proc. - poinformował w ubiegłym tygodniu agencja prasowa TASS. Z kolei turystyka zagraniczna - jak donosiła w grudniu TASS - doświadczyła ostrego spadku. Liczba Rosjan wyjeżdżających za granicę na wakacje spadła w 2015 roku o 31,4 proc.

Rosja nie dostarczy prądu na Krym?

Rosja nie dostarczy prądu na Krym?TVN2 Biznes i Świat

Autor: ToL//km / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: Wikpedia | Victor Korniyenko