Oto, jak Rosjanie kochają Trumpa. Wybili monety z jego wizerunkiem

Ze świata


Donald Trump bardzo często musi mierzyć się z krytyką we własnym kraju, ale za to w Rosji najwyraźniej go kochają. Rosyjska firma Art-Grani postanowiła uczcić nadchodzącą prezydenturę 70-letniego biznesmena wybiciem złotych i srebrnych pamiątkowych monet z jego wizerunkiem.

Każda z monet waży kilogram i ma 12 centymetrów średnicy.

Awers zawiera profil Donalda Trumpa oraz napis "Donald John Trump, 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki". W tle widać flagę USA. Na rewersie umieszczono Statuę Wolności z flagą USA i napisami w tle "In Trump We Trust" oraz "The United States of America".

"Idealny prezent"

W sumie powstało 45 monet: 25 srebrnych, 15 srebrnych i złotych oraz pięć złotych. Pracownicy firmy poinformowali, że jedna z limitowanej edycji monet dostanie wysłana do prezydenta Trumpa.

- Inauguracja Donalda Trumpa będzie szczególnym wydarzeniem w historii świata, dlatego stworzyliśmy tę kolekcję - powiedziała Kristina Glinina, menadżer ds. sprzedaży w Art-Grani.

W piątek Trump zostanie zaprzysiężony w Waszyngtonie na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jak przekonuje firma monety są idealnym i unikalnym prezentem dla szefa, kluczowych partnerów czy klientów. Cena jednej monety wynosi 10 tys. dolarów. Po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku Art-Grani wybiła monety z wizerunkiem Władimira Putina. CNN donosi, że świetnie się sprzedają.

Autor: tol//ms / Źródło: CNN

Raporty: