Wielka Brytania zakazuje importu kawioru i srebra z Rosji

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Prezes Banku Światowego David Malpass o sankcjach wobec Rosji
Prezes Banku Światowego David Malpass o sankcjach wobec RosjiTVN24
wideo 2/5
TVN24Prezes Banku Światowego David Malpass o sankcjach wobec Rosji

Wielka Brytania nakłada kolejne sankcje na Rosję w związku z napaścią na Ukrainę. Brytyjczycy zakazują importu kawioru i innych wysokiej klasy produktów z Rosji, a cło importowe na kolejne grupy produktów podnoszą do 35 procent.

Wielka Brytania nakłada kolejne sankcje

Oprócz kawioru zakazem importu objęte są także srebro i produkty z drewna, a wśród tych, które zostały obłożone podwyższoną stawką celną, są diamenty i kauczuk. Łączna wartość importu tych produktów wynosiła do tej pory 130 mln funtów rocznie.

Ponieważ już w połowie marca podwyższono stawki celne na 19 innych grup towarów, oznacza to, że zakazami importu lub wyższymi stawkami objęty jest import o wartości ponad miliarda funtów.

- Wielka Brytania nadal stoi ramię w ramię z Ukrainą i ściśle współpracuje z naszymi zagranicznymi partnerami, aby wyrządzić reżimowi (Władimira) Putina jak największe szkody, ograniczając środki i fundusze potrzebne mu do prowadzenia tej nielegalnej wojny. Korzystamy z każdej możliwej okazji, by zwiększyć presję w celu izolacji rosyjskiej gospodarki, a te kolejne środki jeszcze bardziej dokręcą śrubę, zamykając lukratywne drogi finansowania machiny wojennej Putina - oświadczyła minister handlu międzynarodowego Anne-Marie Trevelyan.

USA nakładają kolejne sankcje

W środę USA nałożyły kolejne sankcje: na rosyjski bank komercyjny Transkapitalbank, oligarchę Konstantina Małofiejewa oraz kilkadziesiąt innych osób - podał Reuters. Agencja dodała, że sankcjami objęto również firmę zajmującą się wydobywaniem kryptowalut - Bitriver.

Czytaj także: Jachty, helikoptery, nieruchomości i dzieła sztuki. Bruksela podaje dane o zamrożonych rosyjskich majątkach

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości