Ze świata

Europa bez gazociągu South Stream? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

Wartość rubla, ceny ropy i Gazociąg Południowy to najważniejsze tematy dnia

Jak brak gazociągu South Stream zmieni energetyczny obraz Europy? Czy Moskwa poradzi sobie ze spadającymi kursami rubla i ropy? Do czego Amazon wykorzystuje roboty? Odpowiedzi na te pytania wieczorem w TVN24 Biznes i Świat.

"Świat"

Putin obraża się na Europę i nie zbuduje Gazociągu Południowego. W Moskwie władze wpatrują się w kurs rubla i ropy. Czy Zachód jest bliski zwycięstwa w najnowszym konflikcie z Rosją ? O tym dziś w programie "Świat" porozmawiamy z Pawłem Kowalem, byłym wiceministrem spraw zagranicznych oraz Januszem Reiterem, byłym Ambasadorem Polski w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Początek programu "Świat" o godz. 20.30 w TVN24 Biznes i Świat.

"Świat technologii"

Roboty do roboty? Amerykański gigant technologiczny Amazon zatrudnił maszyny do pakowania przesyłek. Podobno maszyny nie są w tym przypadku konkurencją dla człowieka, a jedynie uzupełnieniem. Dzięki armii 15 tys. robotów firma znalazła sposób na dostarczenie rekordowej liczby paczek w terminie. W programie powiemy też o modzie na tzw. selfie, które zawładnęło całym światem. Pielgrzymi robią sobie zdjęcia z ręki z papieżem, prezydent Barack Obama robi sobie fotki z norweską premier - i tak dalej. Okazuje się jednak, że selfie zawładnęło także estetyką. Są tacy, którzy dla dobrego zdjęcia są gotowi poddać się operacji plastycznej. Przypomnimy też, że w Polsce jest dziś dzień Darmowej Dostawy. W akcji bierze udział 2 i pół tysiąca sklepów. Jak kupować? O tym porozmawiamy w "Świecie Technologii". Początek programu o godz. 21.00 w TVN24 Biznes i Świat.

Bilans" i "24 godziny"

Z kolei w "Bilansie" o 21.30 wraz z Alfredem Adamcem, doradcą inwestycyjnym podsumujemy wydarzenia na rynkach. Wydarzenia w Polsce i na świecie omówimy o 22.00 w programie "24 godziny". Gośćmi programu będą: Adam Balcer ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i Adam Szostkiewicz z tygodnika "Polityka.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS