Złapał pracownika na spaniu. Zaskakująca akcja miliardera

Ze świata

Virgin AirlinesZałożyciel Virgin Group Richard Branson zrobił sobie zdjęcie ze śpiącym pracownikiem

Jak reaguje prezes spółki, przyłapując swojego pracownika śpiącego w miejscu pracy? Brytyjski Miliarder Richard Branson udowodnił, że złość i reprymenda wcale nie muszą być najlepszą odpowiedzią.

Richard Branson na swoim blogu przekonuje, jak bardzo lubi odwiedzać swoich pracowników w biurach na całym świecie. Jedną z takich wizyt w australijskim oddziale firmy opisał na swoim blogu.

Wyrozumiały szef

- Wpadłem do biura i na lotnisko, żeby się przywitać i sprawdzić, czym zespół będzie się zajmował. Ale ten chłopak nie zajmował się niczym - złapałem go śpiącego w pracy! - tak Branson relacjonuje tę sytuację.

Pracownik miał być zszokowany, kiedy jego szef postanowił go obudzić, ale musiał pomyśleć, że był to sen. Tuż po przebudzeniu, nie zważając na widok Bransona, powrócił bowiem do spania. - Mówiąc serio, on mimo drzemki, trwał w gotowości, czerpiąc trochę tak potrzebnego odpoczynku - tłumaczył wyrozumiały szef.

Zamiast wpadać w złość, Branson dał sfotografować się ze zmęczonym podwładnym. Zdjęcie zamieścił na swoim blogu, na którym szczegółowo relacjonował wyprawę do Australii.

Branson rozumie jak ważny jest wypoczynek dla ciężko pracujących ludzi. Niedawno na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zamieścił manifest, w którym podkreślona jest waga snu dla współczesnego człowieka.

Założyciel Virgin deklaruje, że kieruje się dewizą „dobrze się bawić”. Takie podejście w połączeniu z ciężką pracą przyniosło mu majątek wyceniany na 5,4 mld dolarów, co daje mu 286. pozycję na liście najbogatszych magazynu „Forbes”.

Kim jest Richard Branson? Zobacz materiał TVN24 BiS:

Kim jest Richard Branson?TVN24 BiS

Autor: ag//ms / Źródło: Business Insider, TVN24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Virgin Airlines