Richard Branson sprzedaje loty w kosmos

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/3
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

Należąca do Richarda Bransona firma Virgin Galactic oferuje loty w kosmos w cenie od 450 tysięcy dolarów za miejsce w swojej rakiecie - podała w piątek agencja Associated Press. Brytyjski miliarder odbył niedawno udany lot do granicy z kosmosem.

Prezes przedsiębiorstwa kosmicznego Michael Colglazier powiedział, że oferta jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie lotami w kosmos, co jest związane z ostatnimi wydarzeniami w tej branży.

Kosmiczny wyścig miliarderów

11 lipca właściciel Virgin Galactic Richard Branson odbył udany lot do granicy z kosmosem. Statek VSS Unity wzniósł się na wysokość 86 km nad pustynię w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Podczas lotu miliarder spędził około czterech minut w stanie nieważkości.

Dziewięć dni po tej misji amerykański miliarder Jeff Bezos wraz z trójką współtowarzyszy wykonał podobny lot na pokładzie statku New Shepard swojej firmy - Blue Origin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kosmiczną podróż zamierza też odbyć inny uczestnik wyścigu miliarderów, Elon Musk. Jego firma SpaceX w 2023 roku planuje komercyjny lot na orbitę Księżyca, zaś we wrześniu obecnego roku - pierwszy w pełni cywilny załogowy lot na orbitę okołoziemską.

Kolejny lot statku Bransona planowany na koniec września ma odbyć się przy współpracy z włoskimi siłami powietrznymi.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Virgin Galactic

Pozostałe wiadomości