Hello Kitty do schrupania. Kluski, krewetki i ciastka wyglądają, jak kotek

Ze świata

hellokittychinesecuisine.com.hkJedno z dań, które będzie można zamówić w restauracji Hello Kitty

W Hongkongu powstaje pierwsza na świecie restauracja Hello Kitty z chińskimi daniami. W jej menu znajdziemy potrawy, które przypominają znaną z filmów animowanych i gier komputerowych kotkę.

Lokal to niezwykła atrakcja dla fanów Hello Kitty z całego świata. Restauracja została urządzona tak, aby na każdym roku nawiązywać do gwiazdy kreskówek. Do postaci będą nawiązywać nawet krzesła, stoliki, czajniczki na herbatę, kubki, pałeczki, czy sztućce.

Na ciastkach

W menu klienci znajdą 37 potraw, z których połowa kształtem będzie przypominać kotka z animowanego filmu. Będą to m.in. kluski, krewetki, czy ciastka z charakterystycznymi wąsami i małymi oczami. Ceny wahają się od 6 do 16 funtów.

- Hello Kitty jest dużo bardziej popularna w Hongkongu niż w Japonii, czyli kraju, gdzie wymyślono filmową postać - uważa właściciel restauracji Wan Guang.

Strzał w dziesiątkę

Wielkie otwarcie restauracji zaplanowano na czerwiec. Jednak wcześniej na próbę otwarto lokal w połowie kwietnia. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Mieszkańcy Hongkongu ustawiali się w kolejkach, aby tylko dostać się do środka i zobaczyć, jak wewnątrz wygląda restauracja Hello Kitty. “Daily Mail” pisze, że restauracje i kawiarnie z motywem Hello Kitty już odniosły sukces w wielu krajach. Lokale nawiązujące do popularnej postaci z animowanych bajek znajdują się m.in. w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Autor: msz/ / Źródło: Daily Mail,

Źródło zdjęcia głównego: hellokittychinesecuisine.com.hk