Reportaże w weekend w TVN24BiS

Ze świata


Podróże do Sydney, Kostaryki, Japonii, terroryzm oraz bogactwo Chin - to niektóre tematy, które pojawią się w reportażach w najbliższy weekend w TVN24 BiS.

Sobota, 17.09 08:00 Podróże z pasją: Japonia

09:00 Stephen Fry - Kostaryka i Panama Stephen Fry rozpoczyna przygodę na Amerykańskim podwórku – poprzez Meksyk i całą Amerykę Środkową, aż do Panamy na granicy z Ameryką Południową. Zwiedza kraje najbardziej niebezpieczne, ale oszałamiająco piękne. Stephen chce pomóc zrozumieć ludzi, miejsca, przyrodę, historię – wszystko to w podróży swoim odnowionym, amerykańskim szkolnym autobusem.

13:00 Megastruktury: Najwyższy drapacz chmur Technologia pozwoliła stawić człowiekowi czoła wzburzonej i nieokiełznanej naturze. Człowiek przekracza swoje granice, stawia sobie coraz większe cele, podejmując się rozwikłania tajemnicy cudów inżynierii,sztuki,nauki, życia które go otacza. Od projektantów, inżynierów i pomysłodawców, po tych którzy je zrealizowali, wybudowali, nadali im rzeczywisty kształt.

17:00 Podróże z przepychem - Grecja

20:00 Ewa Ewart poleca - Prawdziwe oblicze Chin: Dobrobyt po chińsku Billie JD Porter bada, jak szybko obecna cywilizacja zmienia życie ludzi w Chinach. W tętniącym życiem Guangzhou spotyka walczących pracowników migrujących ze wsi i super-bogatych właścicieli samochodów. Tylko na tropikalnej wyspie widzi, jak turystyka dynamicznie się rozwija i tworzy nowe miejsca pracy. Billie próbuje plażowego życia w stylu chińskim, odwiedza największe na świecie bezcłowe centrum handlowe i drugi co do wielkości ośrodek golfowy.

21:00 PREMIERA: Ewa Ewart poleca - 2015 - Rok terroru Rok 2015 upłynął pod znakiem ataków terrorystycznych w Paryżu, a także w Europie i poza nią. Od zamachów z 7 stycznia 2015 roku film przedstawia chronologię wydarzeń i analizuje rosnącą przemoc.

Dlaczego Francja stała się głównym celem nowego globalnego terroru? To właśnie tam popełniane są akty terroru, przez młodych ludzi urodzonych w Europie? Jak walczyć z terrorem na własnym terytorium i poza swoimi granicami? 22:45 Ewa Ewart poleca - To moja ziemia Przedstawiamy rok nauczania historii narodowej przez różnych nauczycieli – palestyńskich i izraelskich.

Poprzez dialog, debaty, programy ministerstwa – możemy łatwo uzyskać obraz społeczeństw które walczą ze sobą od pokoleń. Konflikt izraelsko-palestyński zaczyna się już w szkole, a przekazywany jest wręcz przy tablicy.

Niedziela, 18.09

07:20 Podróże z pasją: Japonia

08:30 Megastruktury: Ekoszkoła Technologia pozwoliła stawić człowiekowi czoła wzburzonej i nieokiełznanej naturze. Człowiek przekracza swoje granice, stawia sobie coraz większe cele, podejmując się rozwikłania tajemnicy cudów inżynierii,sztuki,nauki, życia które go otacza. Od projektantów, inżynierów i pomysłodawców, po tych którzy je zrealizowali, wybudowali, nadali im rzeczywisty kształt.

09:30 PREMIERA: Szerszy kontekst z Kalem Penem: Przetrwać furię natury

10:00 PREMIERA: Szerszy kontekst z Kalem Penem: Życie kablem się toczy

11:00 Podróże z przepychem: Hiszpania

17:00 Sydney - perła Pacyfiku Sydney to miasto otoczone klifami, plażami i lasami, usytuowane w największym naturalnym porcie na świecie. Ludzie tutaj mogą pochwalić się najwyższą jakością życia na świecie. Wraz z twórcami dokumentu odkrywamy najjaśniejsze aspekty Sydney, ale i jego ciemną stronę.

20:00 PREMIERA: Ewa Ewart poleca - Dzieciństwo w nieswoim ciele (cz. 1.) Wystarczy sięgnąć jedno pokolenie wstecz, aby stwierdzić, że to raczej dorośli zmieniali płeć. Decydowali o tym ci odważniejsi, chcący coś zmienić, przede wszystkim aby pokazać społeczeństwu, że nie są wybrykami natury.

Dziś zmianie płci podejmują się też dzieci, często wspierane przez swoich rodziców. Sa to coraz liczniejsze grupy w coraz młodszym wieku.

21:00 PREMIERA: Ewa Ewart poleca - Dzieciństwo w nieswoim ciele (cz. 2.)

22:00 Ewa Ewart poleca - Wojna Obamy Wojnę w Afganistanie "odziedziczył" po prezydencie Bushu. A to niełatwy orzech do zgryzienia, zwłaszcza przy narastającej presji ze strony społeczeństwa. Reżyser Frontline Martin Smith stara się pokazać same serce administracji Obamy. W tle pokazuje ataki terrorystyczne islamskich fundamentalistów z ISIS i krwawa wojna w Syrii.

23:15 Ewa Ewart poleca - 2015 - Rok terroru

Autor: red. / Źródło: tvn24bis