Ze świata

"Odgarniałem całą ziemię rękoma". Pies wywąchał prawdziwy skarb

Ze świata

[object Object]
Gigantyczna trufla sprzedana za 61 tys. dolarówTVN24 Biznes Świat
wideo 2/2

Rekordową białą truflę o wadze 2,2 kilograma znaleziono w pobliżu Pizy we Włoszech. Tak dużego okazu nie widziano od 64 lat.

Odkrycia trufli-rekordzistki dokonał w lesie w miejscowości San Miniato mieszkaniec Livorno wraz z Eneą, 7-letnią suczką rasy lagotto romagnolo, wyspecjalizowanej w poszukiwaniu trufli.

To Enea wywąchała skarb pod ziemią.

- Odgarniałem całą ziemię rękoma. W pewnym momencie pomyślałem, że trafiłem na kilka trufli razem, ale potem zorientowałem się, że to jednak jeden kawałek. Dlatego starałem się wydobyć go tak, aby nie było zadrapań - powiedział znalazca Mauro Del Greco, cytowany przez dziennik "Corriere della Sera".

Trafi na aukcję

Nadzwyczajny okaz został następnie oficjalnie zważony na wadze lokalnej straży miejskiej. Jego znalazca otrzymał zaś od władz nagrodę Diamentowej Trufli, która z tej okazji została dla niego specjalnie ustanowiona.

Wykwintny grzyb ma wkrótce trafić na aukcję w Monte Carlo, gdzie może zostać wylicytowany za trudną do przewidzenia sumę.

Przypomina się, że w połowie listopada okaz o wadze 880 gramów sprzedany został za 85 tysięcy euro.

Największą zapisaną w Księdze Rekordów Guinnessa białą truflę znaleziono, także w tym samym rejonie Toskanii, w 1954 roku.

Ważyła ponad dwa i pół kilograma.

Autor: ah//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: corriere.it, lanazione.it

Pozostałe wiadomości