Przez "głupie selfie" spadł w przepaść. Ratownicy: skończcie z tym

Ze świata

20-letni turysta z Kanady spadł z punktu widokowego z wysokości 70 metrów; w przepaść runął, gdy stracił równowagę, poszukując najlepszego kadru do zrobienia selfie

"Drodzy turyści, szanujemy was, ale nadszedł czas, byście szanowali samych siebie. Skończcie z robieniem głupich i niebezpiecznych selfie. Dziękujemy" - tak brzmi komunikat chorwackich ratowników górskich. Dodają, że zdarzyło im się ratować te same osoby, dwa razy w ciągu dwóch dni, w tym samym miejscu.

Opublikowany w piątek na Twitterze apel wystosowano w związku z wypadkiem, do którego doszło w zeszłym tygodniu w chorwackim parku narodowym Jeziora Plitwickie. 20-letni turysta z Kanady spadł z punktu widokowego z wysokości 70 metrów. W przepaść runął, gdy stracił równowagę, poszukując najlepszego kadru do zrobienia selfie. Upadek przeżył, gdyż zaczepił się na gałęzi, ale doznał ciężkich obrażeń.

Tragedia przez selfie

W zeszłym roku podobna sytuacja przydarzyła się 54-letniej turystce ze Słowacji, która nie miała tyle szczęścia, co Kanadyjczyk i zginęła podczas robienia selfie. Apelując o ostrożność, chorwaccy ratownicy wyznali na Twitterze, że zdarzyło im się ratować te same osoby dwa razy w ciągu dwóch dni w tym samym miejscu. Turystyka jest strategiczną gałęzią chorwackiej gospodarki. W zeszłym roku ten 4,2-milionowy kraj odwiedziło 14 milionów turystów - zauważa AFP.

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Autor: PMB//ms / Źródło: PAP