To najlepsza szkoła wyższa w Europie. Polskie uczelnie daleko w rankingu

Ze świata

PixabayUniwersytet Oksfordzki jest najlepszą uczelnią na świecie i w Europie

Uniwersytet Oksfordzki jest najlepszą uczelnią na świecie i w Europie - wynika z rankingu Times Higher Education (THE). Niestety, polskich uczelni próżno szukać choćby w pierwszej setce.

Najlepszą europejska szkołą wyższą w 2017 roku został Uniwersytet Oksfordzki. Uczelnia według Times Higher Education zajmuje też pierwsze miejsce na świecie. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Cambridge, który w ogólnoświatowym rankingu jest czwarty. Podium zamyka zaś Imperial College London (światowa ósemka).

Brytyjska dominacja

Tegoroczna czołówka zestawienia zdominowana jest przez uczelnie z Wielkiej Brytanii. Szkoły wyższe z tego kraju przeważają zresztą w pierwszej dziesiątce rankingu THE. Łącznie jest ich aż siedem- University College London (5. miejsce), London School of Economics and Political Science (6. miejsce), Uniwersytet Edynburski (7. miejsce) oraz King’s College London (10. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: szwajcarski ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology Zurich (4. pozycja), szwedzki Karolinska Institute (8. miejsce), niemiecki LMU Munich (9. pozycja) ex aequo ze szwajcarską politechniką École Polytechnique Fédérale de Lausanne (również 9. miejsce).

Gdzie Polskie uczelnie?

Uczelni z Polski nie znajdziemy nie tylko pierwszej, ale i drugiej setce najlepszych szkół wyższych w Europie. Najwyżej w rankingu znalazły się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które zajęły 252. pozycję na Starym Kontynencie i miejsca 501-600 na świecie. Przed rokiem obie uczelnie również znajdowały się w szóstej setce najlepszych uniwersytetów na świecie.

Ile kosztują studia za granicą? Zobacz materiał wideo:

Ile kosztują studia za granicą?

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay