Słynne ranczo Michaela Jacksona wystawione na sprzedaż. Kolejna duża obniżka

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatZyski spadkobierców Michaela Jacksona. "W zeszłym roku zarobili więcej niż Madonna"

Należąca niegdyś do Michaela Jacksona posiadłość Neverland (Nibylandia) jest po raz kolejny wystawiona na sprzedaż. Tym razem cena wywoławcza to "jedynie" 31 milionów dolarów, czyli prawie 120 milionów złotych. Jeszcze cztery lata temu nieruchomość próbowano sprzedać za 100 milionów dolarów.

Znajdujące się w hrabstwie Santa Barbara w Kalifornii rancho ma powierzchnię 1092 hektarów. Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji kort tenisowy, basen, kino na 50 osób oraz trzy domki dla gości. W dawnym Neverland, obecnie nazywanym Ranczo Sycamore Valley, znajduje się też dom z sześcioma sypialniami i dziewięcioma łazienkami.

Obniżka ceny

Jak zauważa "Wall Street Journal", w 2015 roku cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na poziomie 100 milionów dolarów. Dwa lata później została jednak obniżona do 67 milionów dolarów.

Po krótkiej nieobecności oferty na nieruchomościowym rynku, okazała rezydencja jest znowu wystawiona na sprzedaż - tym razem cena wywoławcza to 31 milionów dolarów.

Michael Jackson kupił posiadłość w 1987 roku za 19,5 mln dolarów. Mieszkał tam przez kilkanaście lat. W 2008 roku Król Popu sprzedał ją za 35 mln dolarów spółce, której był udziałowcem (obecnie są nimi spadkobiercy gwiazdy).

Jackson wyprowadził się z Neverland w 2005 roku, pot tym, gdy został uniewinniony w procesie o seksualne molestowanie nieletniego. (http://www.tvn24.pl)

Neverland (Nibylandia) to fikcyjna kraina "wiecznych dzieci" z powieści Jamesa Matthew Barriego o Piotrusiu Panu - chłopcu, który nigdy nie chciał dorosnąć. W latach świetności na terenie rancza był park rozrywki, zoo z żyrafą i tygrysami, a w parkowych alejkach stały figurki bawiących się dzieci.

Oskarżenia

Sprzedaży posiadłości nie ułatwiają oskarżenia wobec gwiazdy popu. Chodzi o dokument "Leaving Neverland", który miał swoją premierę pod koniec stycznia na amerykańskim festiwalu kina niezależnego Sundance. Bohaterami obrazu Dana Reeda są Wade Robson i James Safechuck. Jako kilkuletni chłopcy regularnie bywali w słynnej posiadłości Jacksona. Tam - jak twierdzą - byli wielokrotnie molestowani przez gwiazdora.

Więcej o filmie > "Obala pomnik popkultury." Dokument oskarża Michaela Jacksona

Więcej o filmie > "Obala pomnik popkultury." Dokument oskarża Michaela Jacksona (http://www.tvn24.pl)

Zmarły 10 lat temu Jackson był wielokrotnie oskarżany o pedofilię, jednak w 2005 roku został uniewinniony w procesie o molestowanie nieletniego chłopca. Wade Robson i James Safechuck nie zdecydowali się wtedy zeznawać przeciwko Jacksonowi, bo - jak twierdzą w dokumencie - zostali zastraszeni.

Rodzina Michaela Jacksona zaprzeczyła wszystkim zarzutom przedstawionym w filmie "Leaving Neverland" i zapowiedziała pozew przeciwko jego twórcom na ponad 100 milionów dolarów.

Rodzina Michaela Jacksona zaprzeczyła wszystkim zarzutom przedstawionym w filmie "Leaving Neverland" i zapowiedziała pozew przeciwko jego twórcom na ponad 100 milionów dolarów. (http://www.tvn24.pl)

W związku z zarzutami BBC Radio 2 podjęło decyzję o nieemitowaniu muzyki Michaela Jacksona na swojej antenie. Jak donosi "The Times", ostatni raz utwór Jacksona w brytyjskiej stacji BBC Radio 2 grany był 23 lutego.

ia o pedofilię, które padają w filmie "Leaving Neverland" (http://www.tvn24.pl)

Autor: mp//dap / Źródło: CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Compass