Ze świata

Putin liczy na kontrakty Rosji z Unii Europejskiej

Ze świata


Rosja liczy na kontynuowanie i rozwijanie kontaktów z Komisją Europejską, pomimo istniejących problemów - zapewnił w sobotę prezydent Władimir Putin na spotkaniu z szefem KE Jean-Claude'em Junckerem w Hamburgu, w kuluarach szczytu G20.

Putin, którego wypowiedzi przekazały rosyjskie agencje informacyjne, wskazał, że kierunkiem mogłaby być współpraca pomiędzy Komisją Europejską i tworzoną przez Rosję z krajami postsowieckimi Eurazjatycką Unią Gospodarczą. Gospodarz Kremla zapewnił, że Rosja będzie szukać możliwości rozszerzenia kontaktów w tej sferze.

Kwestia Ukrainy

We wtorek 11 lipca w Brukseli z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem spotka się szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Juncker - jak relacjonuje agencja RIA-Nowosti - powiedział, że "problemy istniejące pomiędzy Rosją i UE są znane - to Krym i wschodnia Ukraina". Jednocześnie KE chce "nadal pracować nad tym, by szukać możliwości współpracy i miejsc, gdzie interesy są zbieżne" - dodał szef Komisji Europejskiej. Wcześniej Kreml zapowiadał, że tematem rozmów Junckera i Putina w Hamburgu będą relacje Rosja-UE i normalizacja współpracy gospodarczej i inwestycyjnej.

Autor: MS / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości