Procter and Gamble stawia na Węgry. Szykuje się gigantyczna inwestycja

Ze świata

Procter and Gamble zapowiada inwestycję wys. 200 mln dolarów

Amerykański koncern Procter and Gamble zapowiedział we wtorek projekt inwestycyjny wartości 200 mln dol., podpisując porozumienie o współpracy strategicznej z rządem węgierskim w swej fabryce w Csoemoer pod Budapesztem.

Dyrektorka firmy na Europę Środkową Geraldine Huse powiedziała, że w przyszłości w fabryce w Csoemoer będą pakowane produkty marki Braun, a także montowane i pakowane niektóre produkty Oral B. Zostanie także zwiększona moc produkcyjna zakładu. Inwestycja ta przekroczy 200 mln dol. i stworzy 250 miejsc pracy. Jak podkreśliła Huse, Procter and Gamble, który jest obecny na Węgrzech od 25 lat, zatrudnia w tym kraju 1200 osób i zainwestował w nim dotąd ponad 300 mln dol. Fabryka w Csoemoer produkuje środki higieniczne dla kobiet.

Ważna inwestycja

Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto, który sygnował porozumienie, podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że firmy amerykańskie wysunęły się na drugie miejsce wśród inwestorów na Węgrzech, a w ubiegłym roku Stany Zjednoczone po raz pierwszy stały się dla Węgier najważniejszym rynkiem eksportowym poza Unią Europejską. Amerykańskie firmy zainwestowały dotąd na Węgrzech ponad 9 mld dol., a ponad 1650 amerykańskich przedsiębiorstw zatrudnia ponad 100 tys. Węgrów.

Autor: PMB/gry / Źródło: PAP