Priorytety Schetyny, bilans Putina i majówka last minute. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


W piątek w TVN24 Biznes i Świat analizujemy plany na politykę zagraniczną Polski na najbliższy czas, komentujemy echa słów szefa FBI, ale też podsumowujemy 15 lat rządów Władimira Putina w Rosji. Powiemy także o pomysłach na majówkę last minute.

Bilans Schetyny

W piątek w TVN24 Biznes i Świat analizujemy czwartkową informację o założeniach polityki zagranicznej, jaką przed Sejmem złożył minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Dużą część wystąpienia poświęcił kwestii bezpieczeństwa Polski. Podkreślił, że najważniejszym instrumentem do zapewnienia bezpieczeństwa w Polsce i Europie jest NATO. Zapowiedział, że w ramach realizacji planu modernizacji Sił Zbrojnych do 2022 roku Polska wyda na zbrojenia ponad 130 mld złotych. Podkreślił też wagę wydarzeń na Ukrainie. O godz. 10.30 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zapytamy go o podsumowanie przemówienia Grzegorza Schetyny.

Echa afery FBI

Dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi RP w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi wyraził żal, że w przemówieniu w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powiązał Polskę z Niemcami; podkreślił, że państwo polskie nie ponosi odpowiedzialności za okrucieństwa, których dopuszczali się naziści. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy echa listu Comeya.

Bilans Putina

Niedawno prezydent Rosji Władimir Putin odpowiadał na pytania obywateli na specjalnej konferencji. Dziś w TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się polityce Putina i przeanalizujemy 15 lat jego urzędowania.

Majówka coraz bliżej

Przed nami majówka. W TVN24 Biznes i Świat pokażemy pomysły na wyjazdy last minute.

Autor: mn//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat