Trump oddał swoją pensję. Przekazał ją jednemu z ministerstw

TVN24 Biznes

Wyciekło zeznanie podatkowe TrumpaTVN24 BiS
wideo 2/2

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przekazał swoje wynagrodzenie za kwiecień, maj i czerwiec na rzecz ministerstwa edukacji - poinformowała o tym na konferencji prasowej rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Huckabee. Czek opiewa na kwotę 100 tysięcy dolarów.

Donald Trump wielokrotnie zapewniał, że po objęciu najwyższego urzędu w państwie nie będzie pobierać pensji, która przysługuje prezydentowi. Ponieważ niewypłacanie wynagrodzenia głowie państwa nie jest możliwe ze względu na obowiązujące przepisy, Trump postanowił przekazywać jego całość na rzecz organizacji charytatywnych. W środę wynagrodzenie za drugi kwartał zostało przekazane na cele edukacji. Pensja prezydenta USA wynosi 400 tysięcy dolarów rocznie.

Czek od prezydenta odebrała szefowa resortu edukacji Elisabeth "Betsy" Dee DeVos, która poinformowała, że środki zostaną przeznaczone na letnie obozy naukowe dla dzieci specjalizujące się w naukach ścisłych od matematyki, przez inżynierię do technologii.

Nie pierwszy raz

W poprzednim kwartale Trump przekazał swe wynagrodzenie na rzecz Parków Narodowych, które przeznaczyły całą kwotę na infrastrukturę i renowację 25 historycznych pól bitewnych. Dodatkowi darczyńcy powiększyli przekazaną przez Trumpa kwotę do wysokości 260 tys. dolarów.

Autor: mb/gry / Źródło: PAP