Prezydent Rosji pisze scenariusze dla Kremla. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

TVN24 BiSPutin przemówi do Rosjan. Co powie?

Władimir Putin wygłosi dziś na Kremlu doroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu. Oczekuje się, że jak co roku przedstawi priorytety polityki gospodarczej i społecznej. W TVN24 Biznes i Świat wydanie specjalne i transmisja przemówienia prezydenta Rosji.

Prezydent Rosji w corocznym orędziu do narodu przedstawi swój kierunek i własną wizję państwa. Od godz. 9.50 w TVN24 Biznes i Świat będzie trwać wydanie specjalne, w którym od godz. 10.00 będziemy transmitować przemówienie Władimira Putina.

Co powie Putin?

Zdaniem komentatorów w obliczu recesji, w której pogrąża się Rosja, prezydent może m.in. zapowiedzieć złagodzenie presji biurokratycznej na biznes i zwiększenie wsparcia dla rolnictwa ze strony państwa. Analitycy spodziewają się, że w tym roku więcej uwagi niż poprzednio może poświęcić polityce zagranicznej, w tym relacjom z Ukrainą, USA i Unią Europejską, a także zbliżeniu Rosji z krajami regionu Azji i Pacyfiku, przede wszystkim z Chinami.

Po przemówieniu w TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami będziemy analizować słowa prezydenta Rosji. Zapytamy, jakie znaczenie dla Polski i Europy maja scenariusze wyznaczone przez Putina.

Nowy rozdział

Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) poinformowała, że czwartego grudnia rozpocznie się faza testowa pojazdu Orion, która - jeśli się powiedzie - otworzy nowy rozdział w kosmicznej historii. Naukowcy wierzą, że dzięki zastosowanym technologiom człowiek na pokładzie Oriona poleci dalej niż kiedykolwiek.

W fazie testowej maszyna poleci bez astronautów. Zostanie wyniesiona około 5,8 tys. km ponad powierzchnię Ziemi i okrąży naszą planetę. Dzięki temu badacze będą mogli (w czasie 4,5 godzin lotu testowego) sprawdzić działanie instrumentów pokładowych. W TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić wydarzenia związane z fazą testową najnowszego pojazdu kosmicznego.

Na co wydają najbogatsi?

W TVN24 Biznes i Świat będziemy również zastanawiać się na co wydają pieniądze najbogatsi. Wraz z ekspertami omówimy raport firmy badawczej KPMG. Zapytamy ich jaki wymiar ma dla Polaków luksus i jakie marki uważane są za luksusowe.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS