Najlepsze dane w USA od ponad 15 lat. Trump dziękuje sam sobie

Ze świata

ShutterstockDonald Trump podziękował sobie za dobre dane z gospodarki

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów znalazł się na poziomie niewidzianym od 15 lat. Dane okazały się lepsze od oczekiwań ekonomistów, a jest to zasługą... Donalda Trumpa. Tak przynajmniej wynika z tweeta, w którym prezydent elekt podziękował za tę sytuację samemu sobie.

"Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł o prawie 4 punkty do 113,7, to najwyższy poziom od ponad 15 lat. Dzięki, Donald!" - możemy przeczytać w tweecie Trumpa.

Dobry humor prezydenta elekta to efekt raportu opublikowanego we wtorek przez Conference Board. Wynika z nich, że indeks zaufania amerykańskich konsumentów w grudniu znalazł się na poziomach najwyższych od sierpnia 2001 r. Jednocześnie to także wynik wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że indeks wyniesie 108,5 pkt.

W listopadzie wskaźnik wyniósł 107,1 pkt.

Wybory prezydenckie

Mimo że od wyborów prezydenckich minęły już ponad dwa miesiące, to Donald Trump urząd prezydenta oficjalnie obejmie 20 stycznia 2017 r. W ubiegłym tygodniu wybór kandydata republikanów na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych przypieczętowali elektorzy.

Nowojorski miliarder w wydanym oświadczeniu stwierdził, że "wybory reprezentują ruch, możliwy dzięki milionom ciężko pracujących mężczyzn i kobiet w całym kraju". Jak podkreślił, "w rezultacie tego historycznego kroku można oczekiwać świetlanej przyszłości".

Na razie wydaje się jednak, że jest zbyt wcześnie, by dobre wyniki z największej gospodarki świata przypisywać kandydatowi republikanów.

Problemy Secret Service z nowym prezydentem. Zobacz materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS (27.12.2016):

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock