Prezydent Bronisław Komorowski dziś u Jolanty Pieńkowskiej

TVN24 Biznes

prezydent.pl, TVNU Jolanty Pieńkowskiej gościem będzie prezydent Bronisław Komorowski

Minął rok od protestów na Ukrainie. Jak w tym czasie zmieniła się rola Polski w zakresie tego co dzieje się na Ukrainie? Jakie stanowisko powinna zająć Polska wobec trwającego konfliktu w Donbasie? Prezydent Bronisław Komorowski będzie gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat", dziś o 20.15 w TVN24 Biznes i Świat.

Rosja nie zaprzestaje wspierania prorosyjskich separatystów. Kolejne doniesienia potwierdzają, że na Ukrainie walczą rosyjskie wojska. W zakończeniu eskalacji konfliktu nie pomogło podpisane porozumienie w Mińsku.

Jeszcze niedawno prezydent Bronisław Komorowski mówił, że porozumienie z Mińska i zawieszenie broni w konflikcie ukraińsko-rosyjskim jest zagrożone. Co o porozumieniu dziś sądzi prezydent? Czy jakakolwiek z części zawartego porozumienia w Mińsku, po zajęciu przez separatystów miasta Debalcewe, pozostaje aktualna?

Rok po protestach Ukraińców

Obarczany odpowiedzialnością za użycie broni przeciwko demonstrantom ówczesny prezydent Wiktor Janukowycz został 22 lutego odsunięty od władzy przez parlament, a potem zbiegł z kraju; władzę przejęły ugrupowania prozachodnie. Nikt nie spodziewał się wówczas, że Rosja odbierze osłabionej Ukrainie Krym i wzburzy nastawiony prorosyjsko wschód kraju, co skończy się prawdziwą wojną z potężnym sąsiadem.

Mimo to Ukraińcy, którzy byli przed rokiem na Majdanie, niczego dziś chyba nie żałują. Nie oglądając się wstecz na ochotnika zgłaszają się do wojska, zbierają pomoc dla walczącej z separatystami armii, wierzą w reformy i czekają na sukces.

Program "Świat" o godzinie 20.20 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Rok po MajdanieTVN24 Biznes i Świat

Autor: pp / Źródło: TVN24 BiS, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: prezydent.pl, TVN