TVN24 Biznes | Ze świata

Prezes zwolnił 900 pracowników podczas "webinaru" na Zoomie

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ToL
Źródło:
CNN

Prezes Better.com Vishal Garg tuż przed świętami zwolnił około 9 procent swojej kadry podczas spotkania na Zoomie. Wideokonferencja została zaplanowana jako webinar, ale szef firmy pożyczkowej nagle poinformował ponad 900 pracowników, że tracą pracę ze skutkiem natychmiastowym - opisuje portal stacji CNN.

Prezes zwolnił pracowników na Zoomie

- Jeśli bierzesz udział w tym spotkaniu, jesteś częścią pechowej grupy, która jest zwalniana - powiedział Garg podczas rozmowy. - Twoje zatrudnienie tutaj kończy się ze skutkiem natychmiastowym - dodał.

Następnie przekazał, że pracownicy mogą spodziewać się wiadomości e-mail od działu HR (Human Resources), w którym podane będą szczegóły dotyczące świadczeń i odpraw.

"Zwolnienia są bolesne, szczególnie o tej porze roku" - stwierdził dyrektor finansowy Kevin Ryan w oświadczeniu przesłanym CNN Business. "Jednak bilans finansowy fortecy oraz zmniejszona i bardziej skoncentrowana siła robocza sprawią, że przejdziemy do ofensywy na drastycznie zmieniającym się rynku nieruchomości" - dodał Ryan.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Przyczyny zwolnień 900 pracowników Better.com

Garg podał, że przyczynami zwolnień są sytuacja na rynku, wydajność pracy i jej produktywność. Magazyn "Fortune" poinformował, że Garg zarzucił pracownikom, że "okradali" swoich kolegów z pracy oraz klientów, ponieważ byli nieproduktywni i pracowali tylko dwie godziny dziennie.

- To drugi raz w mojej karierze, gdy to robię i nie chciałbym tego powtarzać. Ostatnim razem, kiedy to zrobiłem, płakałem - powiedział podczas do zwalnianych pracowników Garg. CNN opisał spotkanie na Zoomie jako krótkie i pozbawione emocji.

Firma zajmująca się kredytami hipotecznymi ogłosiła w maju, że wchodzi na giełdę. W zeszłym tygodniu dzięki temu pozyskała 750 milionów dolarów. Better.com ma mieć na swoim bilansie gotówkowym ponad 1 miliard dolarów - podał CNN.

Wcześniejsze kontrowersje

Garg już wcześniej pokazał kontrowersyjne oblicze w e-mailu do pracowników, który opublikował magazyn "Forbes".

"Jesteście ZBYT CHOLERNIE WOLNI. Jesteście bandą GŁUPICH DELFINÓW… WIĘC PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE TERAZ. PRZYNOSICIE MI WSTYD" - cytuje list CNN.

Reporter portalu Daily Beast podał w sierpniu, że jeden z najbardziej "lojalnych poruczników" Garga otrzymał ogromne bonusy - takie jak opcje na akcje warte miliony dolarów. Ta sama osoba została później zmuszona do wzięcia przymusowego urlopu z powodu znęcania się nad współpracownikami - przytoczył CNN.

Autor:kris/ToL

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: M.Moira / Shutterstock

Pozostałe wiadomości