Prezes Ashley Madison rezygnuje. Hakerzy zbierają plony

Ze świata

Avid Life MediaNoel Biderman ustąpił w piątek ze stanowiska dyrektora naczelnego spółki Avid Life Media, do której należy serwis dla niewiernych małżonków

Portal Ashley Madison bez szefa. Noel Biderman ustąpił w piątek ze stanowiska dyrektora naczelnego spółki Avid Life Media, do której należy serwis dla niewiernych małżonków.

- Zmiana ta jest w najlepszym interesie firmy. Aktywnie dostosowujemy się do sytuacji, w której doszło do napaści na naszą działalność i prywatności użytkowników ze strony przestępców - poinformowało w oświadczeniu Avid Life Media.

Hakerzy przedstawiający się jaki Impact Team wykradli dane ponad 37 milionów klientów portalu Ashley Madison ujawniając przy tym korespondencję Bidermana pokazując jego romanse pozamałżeńskie, choć "Król niewierności" publicznie zapewniał, że nigdy nie zdradził żony.

W piątek zdecydował się ustąpić ze stanowiska.

Wyciek danych

Cyberprzestępcy chcą, aby serwis został zamknięty. W przeciwnym razie ujawnią kolejne nazwiska, zdjęcia i dane ich kart kredytowych. Część informacji o użytkownikach serwisu dla niewiernych małżonków już trafiło do sieci. Portal Ashley Madison reklamuje się hasłem "Życie jest krótkie. Zafunduj sobie romans". Szacuje się, że korzysta z niego 64 miliony ludzi. W Polsce najwięcej osób zarejestrowało się w Warszawie (5979). Następnie na liście są mieszkańcy Krakowa (1736), Wrocławia (1564), Poznania (1340), Łodzi (791), Gdańska (685) i Katowic (650).

Materiał z "Faktów" TVN:

26.08.2015 | Mapa wiarołomnych Polaków według Ashley MadisonFakty TVN

Autor: mb / Źródło: thedailybeast.com, tvn24bis.pl, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Avid Life Media