55 kobiet złożyło się po 5 dolarów na kupon loterii. Wygrały 80 milionów dolarów

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP, 7NEWS
Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęścia
Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęściaTVN24 BiS
wideo 2/3
Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęścia

55 członkiń klubu fitness wygrało w loterii Powerball. Mieszkanki australijskiego Perth zgarnęły 80 milionów dolarów australijskich (około 228 milionów złotych). Każda z kobiet wpłaciła do wspólnej puli pięć dolarów - podał portal 7NEWS.

55 kobiet wygrało 80 mln dol. australijskich

Każdej z kobiet, z których najmłodsza ma lat 18, najstarsza - 84, przypadła równowartość 4,3 mln zł. Czwartkowa wygrana była jedną z najwyższych, jakie padły w tym roku w Australii.

- To naprawdę niewiarygodne, to zmieni moje życie - powiedziała jedna z kobiet, prosząc jednocześnie właścicielkę siłowni - uczestniczącą w loterii razem ze swoimi klientkami - o niezamykanie klubu w związku z wygraną sumą pieniędzy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jedyne zwyciężczynie w Australii

38 kobiet wzięło udział w uroczystości świątecznej w czwartek wieczorem - gdy losowano liczby. - Jeden z mężów zadzwonił i powiedział: wylosowałaś wszystkie liczby. Wyjęliśmy bilet, sprawdziłyśmy numery i wszystkie tam były - powiedziała portalowi 7NEWS właścicielka klubu fitness - Sue.

- Przez chwilę było trochę chaotycznie, nikt nie mógł w to uwierzyć. Zadzwoniłam do organizatora loterii i potwierdzili, że byłyśmy jedynym zwycięzcą w Australii i wygrałyśmy 80 milionów dolarów - dodała.

- Kobiety płakały i śmiały się, niektóre były w szoku. Nie potrafię tego wyjaśnić, to było po prostu niesamowite, surrealistyczne uczucie - kontynuowała.

Loteria Powerball

Loterię Powerball wprowadzono w Australii w 1996 roku, jej losowania odbywają się w każdy czwartek. Najwyższa kumulacja wyniosła w 2019 roku 150 mln dol.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP, 7NEWS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości