Bohaterowie filmów Disneya rzucają palenie. Koncern rozszerza zakaz na kolejne wytwórnie

Ze świata

Wikimedia (CC BY SA 3.0)Walt Disney Company to największa na świecie korporacja mediowa

Koncern medialny Walt Disney Company rozszerza swoją poltykę antynikotynową na należące do niego studia Marvel, Pixar oraz Lucasfilm i nie będzie przedstawiał w nich osób palących papierosy. Zakaz dotyczy filmów skierowanych do osób poniżej 13. roku życia.

Disney już w 2007 roku wprowadził zakaz palenia w filmach wyprodukowanych przez swoją flagową wytwórnię Walt Disney Pictures. Teraz ta zasada będzie obowiązywała w kolejnych wytwórniach pod marką Disneya.

Jeden wyjątek

- Firma absolutnie zakazuje palenia we wszystkich filmach wyprodukowanych przez Marvel, Lucasfilm i Pixar, skierowanych do osób poniżej 13 roku życia - powiedział w czwartek szef giganta Robert Iger na spotkaniu z akcjonariuszami.

Zaznaczył, że wyjątkiem będą filmy, w których występują postacie historyczne. - Robiliśmy np. film o Abrahamie Lincolnie, który był palaczem. To jest akceptowalne - powiedział szef Disneya. - Ale nowe postacie nie będą paliły w naszych filmach - dodał. Dodatkowo, Disney będzie umieszczać ostrzeżenia i antynikotynowe treści na opakowaniach płyt DVD, a właściciele kin zostaną poproszeni, aby przed filmami emitowali reklamę społeczną, przestrzegającą przed skutkami palenia.

Autor: tol / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia (CC BY SA 3.0)