We Włoszech musisz uważać z jedzeniem na wynos. Turysta "będzie cały mokry"

Ze świata

Wynajem mieszkań turystom w LizbonieTVN24 BiS
wideo 2/4

Władze Florencji w oryginalny sposób będą walczyć ze zwyczajem urządzania przez turystów pikników na schodach kościołów i zabytków oraz na chodnikach. W porze obiadu, gdy ludzie siadają tam z kanapką lub kawałkiem pizzy, schody i chodniki będą polewane wodą.

O szczegółach tej inicjatywy poinformował we wtorek burmistrz miasta Dario Nardella. Jak powiedział w wywiadzie radiowym, w historycznym centrum godziny obiadowe będą porą wielkiego sprzątania.

Jedzenie na wynos

Myte i szorowane będą wszystkie schody kościołów i zabytków, oblegane przez turystów, którzy przysiadają tam z jedzeniem kupionym na wynos lub własnym prowiantem. Sprzątane będą także chodniki, na których zawsze pozostaje najwięcej resztek jedzenia po takich piknikach.

- Jeśli turysta zechce tam wtedy usiąść, będzie cały mokry. Być może dzięki temu będziemy mieli mniej takich biwaków - dodał burmistrz.

W kilku innych włoskich miastach masowo odwiedzanych przez turystów, między innymi w Rzymie i w Wenecji, wprowadzono przepisy zabraniające siadania z jedzeniem w pobliżu zabytków. Sposób zaproponowany przez Nardellę w zatłoczonej Florencji uznano za najbardziej pomysłowy.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock