Ze świata

Nowy aparat Polaroid - zrobi zdjęcie i wrzuci na "społecznościówki"

Ze świata

polaroid.com/socialmaticPolaroid wprowadza na rynek nowy produkt

Polaroid powraca, kolejny razy. Fani marki mogą już składać zamówienia na najnowszy produkt firmy - aparat, który zaraza po zrobieniu zdjęcia wysyła je na portale społecznościowe.

"Socialmatic" kosztuje 299 dolarów. Jest kompatybilny z systemem Android, dzięki czemu może wysłać zdjęcia na Instagram, Facebooka, Twittera, Pinterest lub jakiejkolwiek inny portal społecznościowy, który ma aplikację na Androida. Aparat oprócz przedniej kamery o rozdzielczości 14-magepikseli posiada też aparat z tyłu do robienia tzw. "selfie", o rozdzielczości 2-megapiksele. "Socialmatic" umożliwia też drukowanie zdjęć prosto z aparatu. Jest to już nowocześniejsza technologia niż znane kiedyś drukowanie na papierze Polaroid. Nowy aparat ma trafić do sklepów w styczniu.

Kolejna próba

Jak pisze CNN Money, "Socialmatic" to kolejna próba powrotu Polaroida na rynek. We wrześniu firma rozpoczęła sprzedaż małych aparatów HD w kształcie sześcianu - Polaroid Cube. Podstawowa wersja kosztuje 99 dolarów.

Polaroid zbankrutował, ale w 2010 roku przejęły go dwie firmy typu venture capital, które postawiły sobie za cel rewitalizację marki.

Autor: mn//bgr / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: polaroid.com/socialmatic

Pozostałe wiadomości