Przegląd prasy: Polacy wyjeżdżają na majówkę. Pięć najpopularniejszych kierunków

Ze świata

Bez all inclusive na Wyspach Kanaryjskich. Zobacz, jak zaplanować podróżtvn24bis
wideo 2/4

Liczba rezerwacji w biurach podróży podskoczyła w porównaniu z ubiegłym rokiem niemal dwukrotnie. Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku są greckie wyspy - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

Tegoroczna majówka wyjątkowo mocno napędza klientów biurom podróży - zauważa "Rzeczpospolita".

Popularne kierunki

Najpopularniejszym celem majówkowych wyjazdów jest w tym roku Grecja. W porównaniu z ubiegłym rokiem popularność tego kierunku zwiększyła się o prawie 6 proc. Najchętniej wybierane przez turystów są greckie wyspy: Kreta, Zakhyntos i Rodos. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania, na kolejnym uplasowała się Turcja. W tej ostatniej turyści wybierają głównie riwierę. Mocno wzrosła popularność Egiptu, który trafił na czwarte miejsce z ósmego, jakie zajmował jeszcze przed rokiem. Natomiast na miejsce piąte spadła z czwartego Chorwacja.

Wcześniejsze rezerwacje

W tym roku ugruntowała się tendencja do rezerwowania wycieczek wcześniej. Dwie trzecie wyjeżdżających na majówkę dokonało rezerwacji jeszcze przed marcem. Takie rozwiązanie okazuje się dla turystów korzystne nie tylko ze względu na atrakcyjne stawki first minute, ale także możliwość dużego wyboru krajów, miejscowości czy hoteli - czytamy w artykule.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock