"Pirat z Karaibów" kupił sobie grecką wyspę

Ze świata

materiały prasowe dystrybutoraDepp zapłacił za wyspę 4,2 mln euro

Amerykański aktor Johnny Depp stał się właścicielem małej greckiej wysepki - informuje "Business Standard". Hollywoodzki gwiazdor zapłacił za nią 4,2 mln euro.

Depp kupił wyspę Strongylo położoną na Morzu Egejskim - poinformował "BS".

Na celowniku

- Teraz Grecja jest na celowniku inwestorów. Po tym, jak Grecja dostała pożyczkę to najlepszy czas, aby tam inwestować - tłumaczy rzecznik agencji nieruchomości Proto Organization Steven Taylor.

Grecja ma ponad 40 prywatnych wysp przeznaczonych na sprzedaż.

Kilka dni temu media informowały, że amerykański miliarder Warren Buffett wraz z włoskim biznesmenem Alessandro Proto kupili jedną z greckich wysp za 15 mln euro.

Inwestor zaprzeczył jednak tym doniesieniom. - To całkowicie sfabrykowana wiadomość - wyjaśnił Buffett, cytowany przez Reutersa. Dodał, że o Proto nigdy wcześniej nie słyszał.

Niewygórowana cena

Wśród gwiazd zainteresowanych kupnem greckiej wyspy tego lata są Brad Pitt i jego żona Angelina Jolie. Według mediów chodzi o wyspę Gaia na Morzu Jońskim.

Wyspa została nazwana "placem zabaw dla milionerów". Region, w którym się znajduje, opisywany jest jako idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, żeglowania, wędkowania i nurkowaniao. Cena nie jest wygórowana. Gaia kosztuje ok. 3 mln euro, mniej więcej tyle samo, co dom w ekskluzywnej dzielnicy Londynu.

Autor: tol / Źródło: Business Standard

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe dystrybutora