Najlepszy dzień na poszukiwanie miłości w sieci

Ze świata

Najlepszy dzień na poszukiwanie miłości w sieci
wideo 2/3

Dla wielu nowy rok oznacza szansę na zmiany. Dla jednych to zmiana pracy lub odchudzanie się, inni chcą w tym czasie znaleźć miłość. Pierwsza niedziela po Nowym Roku to najlepszy dzień na randkowanie w sieci – pisze "The Independent". Więcej w materiale Kamili Chlebińskiej.

Aplikacja randkowa Hinge przeanalizowała dane o aktywności użytkowników w pierwszą niedzielę po Nowym Roku. Według zebranych informacji, w tym dniu następuje ogromny wzrost liczby rozmów, osób odpowiadających na wiadomości czy zaplanowanych randek.

Wzrost aktywności użytkowników

W pierwszą niedzielę stycznia 2017 roku liczba użytkowników, którzy rozpoczęli konwersację, wzrosła aż o 41 procent w porównaniu do poprzedniego tygodnia. W 2018 roku był już to wzrost o 59 procent.

Hinge w "randkową niedzielę" 2018 roku odnotowała wzrost o 62 procent, jeśli chodzi o liczbę zaplanowanych randek, w porównaniu do wzrostu o 36 procent w 2017 roku. W tym dniu w ogóle rośnie aktywność użytkowników portali randkowych- tylko w 2018 roku o 22 procent.

Hinge nie jest jedyną aplikacją, która odnotowuje wzrost zainteresowania randkowaniem w niedzielę po Nowym Roku.

Tyko w ten jeden dzień w 2017 roku na stronie Match.com zarejestrowało się 2,75 mln nowych użytkowników.

Natomiast 10 procent wszystkich "dopasowań" (nowych znajomości) na Tinderze przypada na styczeń. Z kolei aplikacja OKCupid przewiduje wzrost liczby użytkowników o 70 procent w "randkową niedzielę" w tym roku.

Autor: mp//mmh / Źródło: The Independent, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock