Mniej oczywiste kierunki na wakacje. Ekspert radzi

Ze świata

Paweł Kunz o nietypowych kierunkach na wakacjetvn24bis
wideo 2/7

Turcja i Grecja to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki zagranicznych wakacji. W poszukiwaniu nowości coraz chętniej decydujemy się jednak także na podróże do Albanii, Gruzji, Czarnogóry czy Jordanii.

- Polacy są w stanie w tym momencie bez większych problemów tanio dostać się do Jordanii za pośrednictwem tanich linii lotniczych z Polski. Być może to jest właśnie powodem, dla którego liczba Polaków w Jordanii rośnie w bardzo szybkim tempie - tłumaczył w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Paweł Kunz z Fly4free.pl.

- Jeżeli ktoś myśli o tym, aby wypocząć, żeby naładować akumulatory w trakcie urlopu, jeżeli ktoś myśli, aby zwiedzać antyczne ruiny, piękne miejsca, tutaj możemy wspomnieć chociażby legendarną Petrę czy pustynię Wadi Rum, to Jordania jest doskonałym wyborem - mówił.

Gruzja i Czarnogóra

Paweł Kunz wskazał też na Gruzję, która może być - jak przekonywał - "bardzo ciekawą alternatywą dla bardziej klasycznych kierunków urlopowo-wyjazdowych".

- Pamiętajmy, że Gruzja to kraj bardzo zróżnicowany i wciąż bardzo tani. W efekcie dwutygodniowe wczasy w Gruzji, kiedy możemy połączyć odpoczynek pasywny, leżąc na plaży i łapiąc promienie słońca, z aktywnością chociażby w górach Kaukazu, możemy zorganizować naprawdę za niewielkie kwoty - ocenił.

Według Pawła Kunza "Chorwacja zrobiła się dość droga dla polskich turystów". - Ale już Czarnogóra jest o rząd tańsza, jeżeli mówimy o wszystkich ewentualnych i niezbędnych na urlopie rzeczach - podkreślił.

Albania

Innym mniej nietypowym kierunkiem wakacyjnej podróży jest Albania, która zdaniem Pawła Kunza "jest ukrytym klejnotem".

- Rząd tego kraju włożył wiele wysiłków i starań, aby przyciągnąć do siebie turystów. Jest tam bardzo tanio, jest gwarancja pogody, w odróżnieniu chociażby od naszego Bałtyku w trakcie miesięcy wakacyjnych - mówił.

Najpopularniejsze kierunki

Paweł Kunz odniósł się też do danych Polskiej Izby Turystycznej, według których Turcja i Grecja to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki zagranicznych wakacji.

- Jak wszyscy wiemy Polacy lubią być w miejscach, w których czują się dobrze i swobodnie podczas wypoczynku wakacyjnego. Być może to jest powód, dla którego greckie i tureckie plaże cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie da się ukryć, że jednym z głównych elementów owej popularność jest cena - wyjaśniał.

- Niski koszt wypoczynku, szczególnie w sezonie wakacyjnym, bywa dość znaczącym powodem, dla którego wybieramy takie, a nie inne miejsca - przyznał Paweł Kunz.

Autor: mp//dap / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock